Elektrik Kesintilerinden Önce Telefonlara Bildirim Gelecek

Elektrik Kesintilerinden Önce Telefonlara Bildirim Gelecek

Ülkemizde yapılan elektrik kesintileri, kanunlar gereğince çeşitli kanallar üzerinden kamuoyuna duyuruluyor. Tüketiciler de bu kaynaklardan faydalanarak işlerinin aksamaması için gerekli önlemleri alıyorlar. Artık hayata geçirilen mobil uygulama sayesinde elektrik kesintileri önceden kullanıcılara haber verilecek. Türkiye'de ilk olan bu uygulama tamamen ücretsiz.

Her ne kadar çeşitli kanallarda yayınlanıyor olsa dakesintiler günlük hayatı etkiliyorlar. Bunun önüne geçmek isteyen Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER), abonelerin elektrik kesintilerinden önceden haberdar olmaları için bir mobil uygulamayı hizmete sundu.

2011 yılından beri faaliyet gösteren AKEDAŞ ve ELDER iş birliğiyle yayınlanan yeni uygulama, Türkiye'deki elektrik kesintilerini kullanıcıların telefonlarına 30 dakika önceden gönderiyor. Ancak bu uyarılar sadece planlı kesintileri kapsıyor. Ani arızalar bu uyarılara dahil edilemiyor. Bu şekilde sosyal sorumluluk kapsamında tüketicilerin kesintilerden haberdar olmasını sağlayan kuruluşlar, uygulamayı tamamen ücretsiz olarak kullanıma sundu. "E-Kesinti" adı verilen uygulamayı aşağıdan indirebilir ve konum erişimlerine izin vererek bölgenizdeki planlanan elektrik kesintilerini görüntüleyebilirsiniz.

Fotoğrafların Montaj Olup Olmadığını Tespit Eden Yazılım Geliştirildi

Dünyaya Kozmik Işınlar Yaklaşıyor Telefonunuzu Kapatın Mesajı Gerçek mi?

YORUMLAR