Benzersiz Tasarımıyla Büyüleyen e-Bisiklet Novus ile Tanışın

Benzersiz Tasarımıyla Büyüleyen e-Bisiklet Novus ile Tanışın

Alman elektrikli motosiklet firması Novus, benzersiz bir görünüme sahip olan yeni elektrikli motosikletini CES 2019’da görücüye çıkardı.

Firma ile aynı adı taşıyan Novus, hafif ve minimal tasarımıyla dikkat çekiyor. Elektrikli bisiklet ve performans motosikleti arasında bir yerde konumlanan Novus, yepyeni bir bisiklet türünün doğmasına öncülük edebilir.

Novus ile ilgili dikkat çeken şeylerden birisi, gövde kısmının boş olması. Son derece sade bir görünüme sahip olan e-bisiklet, Almanya’nın ünlü endüstriyel tasarımcıları René Renger ve Marcus Weidig’in imzasını taşıyor.

novus elektrikli motosiklet

Karbonfiber detaylarıyla dikkat çeken Novus, arka tekerleğinin üzerinde bulunan 14kW’lık bir elektrikli motorla çalışıyor. 18,7 beygir gücündeki motor, 200 Nm tork üretiyor.

35,5 kilogram gibi oldukça hafif bir ağırlıkta olan Novus, yaklaşık bir buçuk saat içinde yüzde 100 olarak şarj edilebiliyor.

100 kilometrelik bir menzil sunan Novus, saatte 100 kilometre hıza kadar çıkabiliyor. Henüz prototip aşamasında olan el yapımı e-bisikletin fiyatının, en az 35 bin dolar olması bekleniyor.