Elektronik Yasağı Yavaş Yavaş Tüm Avrupa'ya Yayılıyor!

Elektronik Yasağı Yavaş Yavaş Tüm Avrupa'ya Yayılıyor!

Daha önce Tamindir.com sayfalarından da takip ettiğiniz üzere, Trump yönetimi, İslam ülkelerinden gelen uçuşlara yeni bir yasak daha uygulamaya başlamıştı.

Bu yeni yasakla beraber Atatürk Havalimanı ve belli İslam ülkeleri havaalanlarından kalkan uçuşlarda yolcu kabinlerinde tablet, dizüstü bilgisayar ve benzeri kişisel elektronik cihazlar bulundurulamayacaktı. Yeni gelen bir habere göre, yasak tüm Avrupa'ya yayılıyor. Avrupa Komisyonu, havalimanlarından önümüzdeki günlerde başlaması muhtemel yasak için hazırlık yapılmasını istedi. Hürriyet gazetesinin haberine göre, Avrupa Komisyonunu'nun ACI olarak bilinen Uluslararası Havalimanları Komisyonu'na verdiği bir talimatla yasağın önümüzdeki haftalarda Avrupa havaalanlarında da başlaması planlanıyor.

Gittikçe çapı genişleyen yasağa, en hızlı ve sert tepkiyi Hindistan verdi.  Hintli yazılımcılar, seyahatleri sırasında dizüstü bilgisayarlarını kargo vermeyeceklerini ve uçakta çalışacaklarını bildirerek yasağa tepki gösteriyorlar.

THY Çözümü Bulmuştu

THY, bu yasağı son derece akıllı bir yöntemle aşmayı başarmıştı. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter üzerinden Amerika ve İngiltere uçuşlarında Business Class yolcularına dizüstü PC dağıtacaklarını açıklamıştı.

ABD, İstanbul Atatürk Havalimanından Gelen Uçuşlara Teknolojik Yasak Koydu

İngiltere de Türkiye'ye Karşı Amerika'nın Yasağını Uygulayacak

THY'den ABD'nin 'Elektronik Cihaz Yasağına' Karşı Ekonomik Misilleme

YORUMLAR