Elephone Vowney: Bu Fiyata Böyle Akıllı Telefon Olmaz Dedirtiyor

Elephone Vowney: Bu Fiyata Böyle Akıllı Telefon Olmaz Dedirtiyor

Son yıllarda akıllı telefon pazarını her ne kadar Samsung, Apple, HTC ve LG gibi büyük üreticiler ele geçirmiş gibi görünse de Çin menşeli firmalar da bu pazarda kendilerine oldukça büyük bir yer edinmeyi başardılar. Öyle ki Lenovo, Huawei, Meizu, Xiaomi ve Oppo gibi markaları son dönemlerde akıllı telefon pazarında sık sık duyar olmaya başladık. Özellikle üst seviye veya bir başka deyişe üst sınıf akıllı telefonları uygun fiyat etiketleriyle kullanıcılarla buluşturarak piyasadaki yerlerini sağlamlaştırmaya çalışan Çin menşeli akıllı telefon üreticileri, izledikleri bu agresif satış politikasıyla da günden güne pazardaki yerlerini sağlamlaştırmaya devam ediyor.

Yine Çin merkezli bir akıllı telefon üreticisi olan ve fiyat/performans konusunda kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşıyan markalardan bir tanesi de şüphesiz ki Elephone. Yakın zamanda Türkiye pazarında da kendisine bir yer edinmeyi hedefleyen marka, yeni akıllı telefonu Elephone Vowney ile hem ülkemizde hem de yurt dışında adından oldukça çok söz ettireceğe benziyor. Bunun en büyük nedeniyse; diğer büyük markaların amiral gemisi akıllı telefonlarında sunduğu gelişmiş özelliklerin neredeyse tamamını uygun bir fiyat etiketiyle bizlere sunacak olması. Hatta şimdiden birçok kullanıcı Elephone Vowney için "Bu fiyata böyle bir akıllı telefon olamaz!" gibi söylemlerde bulunmaya başladı bile.

Önümüzdeki haftalarda Elephone Vowney ve Elephone Vowney Lite olmak üzere iki farklı akıllı telefon modelini satışa sunmaya başlayacak olan Elephone, akıllı telefon pazarını yerinden oynatmak konusunda oldukça iddialı görünüyor. Gelin şimdi her iki modelin de teknik özelliklerine, çıkış tarihlerine ve fiyatlarına birlikte göz atalım.

Elephone Vowney ve Elephone Vowney Lite Teknik Özellikleri

Elephone Vowney Elephone Vowney Lite
Boyut
153x76.8x8.9mm 153x76.8x8.9mm
İşlemci (CPU)
Helio X10 (MT6795) 1.9GHz 64bit 8 Çekirdek Helio X10 (MT6795) 1.9GHz 64bit 8 Çekirdek
Görüntü İşlemci (GPU)
Power VR G6200 Power VR G6200
RAM
4GB 3GB
Dahili Depolama Alanı
32GB 16GB
Ekran Boyutu
5.5 inç 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 
2560x1440 1920x1080
Ekran Yoğunluğu 
535 PPI 400 PPI
Batarya
4000 mAh 4000 mAh
İşletim Sistemi
Android 5.1 Android 5.1
Kamera
21MP arka kemara ve 8MP ön kamera 21MP arka kemara ve 8MP ön kamera
SIM Kart
Çift sim kart destekli (Micro veya Nano SIM) Çift sim kart destekli (Micro veya Nano SIM)
Parmak İzi Okuma
Var Var
Kablosuz Bağlantı
5G/2.4G WIFI 5G/2.4G WIFI
Artırılabilir Hafıza
128GB'a kadar (micro SD) 128GB'a kadar (micro SD)

Tablo üzerinde de görebileceğiniz gibi her iki modelde 8 çekirdekli, 64bit, 1.9GHZ'lik hıza sahip Helio X10 (MT6795) işlemciyle birlikte geliyor. Elephone Vowney ile birlikte bizlere 4GB RAM sunulurken bir alt sürümü olarak adlandırabileceğimiz ama abisinden hiç de kalır yanı olmayan Elephone Vowney Lite üzerindeyse 3GB'lık bir RAM'e yer verilmiş durumda. İki model arasında dikkat çeken en ayırt edici özellik de şüphesiz ki; Elephone Vowney'in 5.5 inçlik ekranı üzerinde 2560x1440 çözünürlüğü 535 PPI ekran yoğunluğuyla sunarken, Elephone Vowney Lite'ın 5.5 inçlik ekranı üzerinde 1920x1080 çözünürlüğü 400 PPI ekran yoğunluğuyla bizlere sunuyor olması.

Elephone Vowney ve Elehpone Vowney Lite Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Haberimizin başlarında da söylediğim gibi Elephone, piyasaya süreceği Elephone Vowney ve Elephone Vowney Lite modelleriyle ülkemizde de akıllı telefon pazarına hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor ve şimdiden her iki akıllı telefonunu da ön siparişe açmış durumda. 20 Ekim ve 20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen ön sipariş fırsatından yararlanmak isteyen kullanıcılar bu adresi ziyaret ederek şimdiden istediği Elephone Vowney modelinin siparişini vererek, 20 Kasım tarihinden itibaren telefonun eline geçmesi için kargoya verilmesini bekleyebilirler veya Elephone'un yeni akıllı telefon modelleri ülkemizde satışa sunulana kadar bekleyebilirler. Tabii bu noktada Elephone'un yeni akıllı telefonlarının ülkemizde resmi olarak ne zaman satışa sunulacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

Elephone Vowney ve Elephone Vowney Lite Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

4GB RAM, 32GB dahili depolama alanı ve 2K ekrana sahip olan Elephone Vowney'in ön sipariş fiyatı 300 dolarken, 3GB RAM, 16GB dahili depolama alanı ve Full HD ekran ile gecelek olan Elephone Vowney Lite'ın ön sipariş fiyatıysa 240 dolar olarak belirlenmiş. Elephone Vowney ve Elephone Vowney Lite'ın ülkemizde ne kadarlık fiyat etiketleriyle giriş yapacağı ise tamemen merak konusu.

Aşağıda Elephone Vowney için hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Elephone Vowney ve Elephone Vowney Lite hakkında daha fazla bilgi almak isteyen takipçilerimiz bu adresi ziyaret edebilirler.

YORUMLAR