Elon Mask: Steve Jobs'sız Apple, Android'e Yenilecek

Elon Mask: Steve Jobs'sız Apple, Android'e Yenilecek

Dünyaca ünlü girişimci ve iş adamı Elon Mask’a göre Steve Jobs’ın ölümünden itibaren akıllı telefon pazarında Apple gittikçe artan kötü bir performansla pazarı Google’ın Android’ine kaptırıyor. Londra’da düzenlenen bir etkinlikte konuşan Mask, Steve Jobs’ın artık Apple’da olmaması sebebiyle Apple’ın kısa bir süre içinde akıllı telefon pazarında Android’e karşı savaşı kaybedeceğini dile getiren ifadelerde bulundu.

Akıllı telefon aleminde yaşanan yoğun rekabeti daha çok yönetici cephesinden ele alan Elon Mask, Google’ın CEO pozisyonunda bulunan Larry Page oldukça iyi bir yönetici olduğunu ve uzun süre şirketin başında bulunacağı gerçeğinin söz konusu alanda doğrudan olumlu bir etki yarattığını sözlerine ekledi. Yönetim anlayışı olarak iki farklı yaklaşımla karşı karşıya olduğunu söyleyen Mask, Apple’ın kurucularından biri olan Steve Wozniak’ın Microsoft ile ilgili olumlu görüşlerini de destekledi. Kısacası Mask, şu anda Apple’ın başında bulunan CEO Tim Cook’un yönetiminden hiç ama hiç memnun olmamakla birlikte geleceğe dair olumlu bir beklentisi de bulunmuyor.

Bu haberle birlikte akıllı telefon dünyasındaki son duruma göz atacak olursak, pazarın %72.4’ünün Android işletim sistemi yüklü cihazlardan oluştuğunu belirtmeliyiz.

YORUMLAR