Elon Musk, ABD Hükümetindeki Danışmanlık Görevinden Çekildi

Elon Musk, ABD Hükümetindeki Danışmanlık Görevinden Çekildi

Elon Musk, ABD Başkanı Trump'ın Paris İklim Değişikliği Anlaşması ile ilgili olarak Çarşamba günü yaptığı açıklamayla ilgili "önümüzdeki günlerde anlaşma konusundaki kararını" açıklayacağını söylemişti. Trump, bu açıklamasından sonra herhangi bir aksiyon almamıştı; ancak dün Musk'ın görüşmelerin gerçekleşmemesi durumunda hükümetteki danışmanlık görevinden ayrılacağını açıkladığını yazmıştık. Paris iklim görüşmelerini terk eden Donald Trump, bu gün masasında Musk'ın istifa dilekçesini buldu. Musk, artık Trump hükümetiyle beraber çalışmıyor.

Trump'a danışmanlık yapan Elon Musk, dün yayınladığı uyarının hemen ardından Trump'ın Paris  iklim anlaşmasından çekileceğini açıklaması üzerine görevi bıraktı.

ABD Başkanı Donald Trump, Çarşamba günü yaptığı açıklamada "önümüzdeki günlerde anlaşma konusundaki kararını" açıklayacağını söylemişti. Ancak dün Trump, bu anlaşmadan çekildiğini açıklayınca, Musk dediğini yaparak "hükümet danışmalığı" görevini bıraktı. Önemli ticaret konularında başkana yardım etmeyi kabul eden ve çevreci karakteriyle öne çıkan Tesla CEO'su Elon Musk, artık Trump yönetimiyle çalışmayacak.

Kısaca, Musk sözünde durdu ve ABD Başkanı Trump'ın Paris İklim Değişikliği Anlaşması'ndan çekileceğini açıklaması üzerine sosyal medya hesabından görevi bıraktığını duyurdu.

Tesla CEO'su Elon Musk, Donald Trump'ın Danışmanı Oldu

Elon Musk'ın Hiç Duymadığınız 11 Özelliği

Elon Musk, Yörüngeye Casus Uydu Yerleştirdi

YORUMLAR