Elon Musk, Alev Silahının Teslimatına Başlıyor

Elon Musk, Alev Silahının Teslimatına İki Hafta İçinde Başlıyor

The Boring Company'nin düzenlediği panelde konuşan Elon Musk, geçtiğimiz aylarda tanıttığı alev silahlarının teslimatına iki hafta içinde başlayacaklarını söyledi.

SpaceX ve Tesla Motors gibi dev şirketlerin sahibi olan Musk, 2016 yılında kurduğu The Boring Company ile Los Angeles'ın trafik sorununa çözüm bulmak için çabalıyor. Tabii, yalnızca bununla yetindiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Ünlü girişimci, geçtiğimiz aylarda 'zombi öldürme garantili' alev silahını tanıtmış ve büyük bir şaşkınlığa yol açmıştı. Yalnıca ABD'de satışa sunulan ve 500 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan alev silahı, kısa sürede tükenmişti.

the boring company alev silahı

The Boring Company'nin sitesinde silah hakkında “Partileri canlandırma garantisi veriyoruz”  ve “Dünyanın en güvenli alev silahı” ifadelerine yer verilirken, Elon Musk ise Twitter'dan “Zombi istilası olduğunda, alev makinesi aldığınız için mutluluk duyacaksınız. Yaşayan ölülerin üzerinde etkili. Eğer öyle olmadığı anlaşılırsa paranızı iade edeceğiz” açıklamasını yapmıştı.

Alev silahlarından 7.5 milyon dolar kazanç elde eden Musk, Boring Company'nin Los Angeles'ta düzenlediği panelde teslimatların iki hafta içinde başlayacağını ve Flamethrowers'ların bu yılın ilkbahar aylarında sahiplerine ulaşacağını söyledi.

Teslimatları şirketin minibüsüyle yapacaklarını aktaran ünlü mucit, alev silahının yanıcı bir madde olmasından dolayı kargo şirketleri tarafından taşınmasının sakıncalı olabileceğini belirtti.

Güney Afrika asıllı ABD'li girişimci, Boring Company'e fon oluşturması için üretilen şapkalardan da 1 milyon dolardan fazla gelir sağlamıştı.