Elon Musk, Devasa Tünelinin Tamamlandığını Duyurdu

Elon Musk, Devasa Tünelinin Tamamlandığını Duyurdu

Güney Afrika asıllı ABD’li girişimci Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ilk Boring Company tünelinde sondajın tamamlandığını duyurdu.

SpaceX ve Tesla Motors'un sahibi Elon Musk, geçtiğimiz The Boring Company ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına son vermeyi hedefliyor. Ünlü girişimcinin ilk adresi ise Los Angeles olacak.

Musk'ın yıllar önce açıkladığında kimsenin ciddiye almadığı Hyperloop projesi,  yoluna emin adımlarla devam ediyor. Kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yapan Musk, ilk Boring Company tünelinde sondajın tamamlandığını duyurdu.

 

 

The Boring Company ekibini LA / Hawthorne tünelini tamamladıklarından ötürü tekbrik eden Musk, açılış gününü beklemeye başladı bile.

2017’de SpaceX genel merkezi yakınlarındaki Hawthorne'da startı verilen proje, Los Angeles Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki trafiği azaltmayı hedefliyor. Şirketin asıl hedefi ise şehirlerarası bağlantı tünelleri inşa etmek. Musk’ın Los Angeles’tan sonraki adresleri ise Chicago ve Washington DC olacak.

 

 

Los Angeles Tüneli’ndeki araçlar elektrikli kızak sayesinde saatte 200 kilometre hıza kadar çıkabilecek. Bu kızak aynı zamanda 8 ila 16 kişilik yolcu vagonları da taşıyacak. Böylece tüneli araçlarla birlikte yolcular da kullanabilecek.

Boring Company'nin LA / Hawthorne tüneli 10 Aralık'ta kullanıma hazır olacak.