Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Projesinden İlk Fotoğraf Geldi!

Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Projesinden İlk Fotoğraf Geldi!

Dünyanın en fütürist insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, sahip olduğu The Boring Company ile trafik problemine bir son vermeye hazırlanıyor. Ünlü mucit, Instagram hesabından Los Angeles altında kazılan test tünelinin fotoğraflarını paylaştı. İşte çılgın projenin detayları.

SpaceX ve Tesla Motors'un sahibi Elon Musk, geçtiğimiz aylarda kurduğu The Boring Company ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına son vermek istiyor. Dün Instagram hesabından Los Angeles altında kazılan test tünelinin fotoğrafını paylaşan Musk, projenin tam gaz ilerlediğini herkese gösterdi.

Elon Musk'ın Projesinden İlk Fotoğraf Geldi!

İlk başta hayal olarak başlayan, ancak daha sonra aldığı desteklerle gerçeğe dönüşen Los Angeles Tüneli, Hyperloop ile birlikte son yılların en dikkat çeken projelerinden bir tanesi.

California şehri altında 2.5 kilometre boyunca uzanacak olan Tünel, şu anda yaklaşık 500 metreye ulaştı. Çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Kurulan bu sistem ile Los Angeles Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki trafiğin rahatlaması hedefleniyor.

Musk, tünelin tamamlanmasının en az bir yılı alacağını söyledi, ancak projenin bu yılın başlarında yapılmaya başladığını düşünürsek oldukça önemli bir ilerleme kaydedildiğini söyleyebiliriz. SpaceX genel merkezi yakınlarındaki Hawthorne'da bulunan bu proje, Boring Company'nin ilk girişimi.

Elon Musk'ın bu proje için ilham kaynağı, Los Angeles trafiğinde sıkça zaman kaybetmesi olmuş. Şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak bu projenin bir diğer amacı da şehirlerarası bağlantı tünelleri oluşturmak. Bu doğrultuda ilk denemeleri Tesla Model S ile yapan Boring Company'nin, resmi kurumlar tarafından desteklendiğini de belirtelim.

Bu tünellerin hizmete girmesi biraz zaman alacak, ancak bu çılgın proje Los Angeles'tan başlayarak bütün bir dünyayı değiştirecektir.

Elon Musk'ın tünel projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR