Elon Musk'ın Uzaya Fırlattığı Arabayı Anlık Olarak Takip Edin!

Elon Musk'ın Uzaya Fırlattığı Arabayı Anlık Olarak Takip Edin!

Geçtiğimiz haftalarda SpaceX'in sahibi Elon Musk tarafından uzaya fırlatılan araba hakkında meraklı bekleyiş devam ediyor. Tesla Roadster isimli arabanın nerede olduğunu merak eden sosyal medya kullanıcıları bu meraklarını artık dindirecek. Uzay araştırmaları yapan bir kuruluş Tesla Roadster'in yerini tespit etti. Tesla Roadster’in konumunu bulan kuruluş anlık verileri internet sitesinden yayınlayarak aracı takip etmeyi sürdürüyor. 

SpaceX şirketi tarafından geliştirilen ve 90 milyon dolar maliyete sahip olan yük fırlatma aracı Falcon Heavy, geçtiğimiz günlerde Tesla Roadster ile birlikte uzay yolculuğuna başladı. Oldukça başarılı bir atış ile uzaya fırlatılan Falcon Heavy, otomobil sürücüsü Starman ve Tesla arabası ile birlikte yoluna devam ediyor. Atıştan bir süre sonra gözden kaybolan Tesla Roadster’in yeri bir uzay araştırma kuruluşu tarafından tespit edildi. NASA, SpaceX ve uzay araştırma kuruluşunun ortak çalışması sonucunda takip verilerinin kamuoyu ile paylaşılması kararı alındı. Bu karar ile birlikte üç kuruluşun desteğiyle birlikte SpaceX'in taşıdığı yük hakkında anlık bilgi akışı sağlanıyor.

Tesla Roadster'i anlık olarak takip edin!

Elon Musk'ın en büyük projelerinden birisi olan Falcon Heavy ve onunla birlikte yolculuk eden Tesla Roadster'e ait anlık verileri takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bu site sayesinde Tesla aracının uzaydaki yolcuğunu takip edebilirsiniz. Bu sitede yer alan bilgilerin Ben Pearson isimli bir mühendis tarafından güncellendiğini de hatırlatalım.

YORUMLAR