Elon Musk, Pentagon'a Iron Man Zırhı Yapabilmek İçin mi Gitti?

Elon Musk, Pentagon'a Iron Man Zırhı Yapabilmek İçin mi Gitti?

Tesla, SpaceX ve SolarCity gibi üst düzey teknoloji üreten şirketlerin sahibi olan Elon Musk'ın hayallerinden bir tanesi ise Iron Man tarzı uçan bir zırh inşa edebilmek. Ünlü iş adamı, bu fikri için Pentagon'u ziyaret ettiğini de söyledi.

Kurucusu olduğu PayPal'ı milyar dolarlara sattıktan sonra eline geçen sermayeyi yüksek teknoloji şirketlerine aktaran Elon Musk, ilk olarak Tesla Motors ile karşımıza çıkmıştı. Yüksek performanslı elektrikli araçlar üreten Tesla, başarısıyla elektirikli araba sektörüne yeni bir soluk getirmişti. Bunun ardından SpaceX'in temellerini atan Musk, uzaya gittikten sonra geri dönebilen araçlar inşa etmeyi başarmıştı. Bu girişimlerinin yanı sıra güneş enerjisi kullanımı arttırmak için kurduğu SolarCity üzerine de uğraşlar veren Musk'ın bugünlerdeki hedefi, Iron Man olabilmek.

Geçtiğimiz günlerde Savunma Sekreteri Ash Carter ile Pentagon'da bir görüşme gerçekleştiren Elon Musk'ın bu ziyareti için CNN'de yazılan bir yazının başlığı "What was Elon Musk doing at Pentagon?" yani "Elon Musk Pentagon'da Ne Yapıyordu?" şeklinde atılmıştı. Bu başlığı gördükten sonra Twitter'dan cevap verme ihtiyacı duyan Musk ise haberin de bağlantı adresini paylaşarak şöyle yazdı: "Uçan metal zırhlar hakkında bir şeyler..."

Takdir edersiniz ki; Elon Musk'ın ziyaretinin Iron Man olma hayaliyle alakası yoktu. Yüksek teknolojiler üreten özel şirketler ile görüşmeler yapmaya başlayan Savunma Sekreteri, Musk'tan önce Google'ın çatı şirketi olan Alphabet'in başkanı Eric Schmidt ile de görüşmüştü. Bu görüşmelerin sebebi ise Amerika Birleşik Devletleri savunma sanayine danışmanlık edecek 12 kişilir bir heyet oluşturmak olarak gösteriliyor. Schmidt ve Musk haricindeki diğer üyeler ise henüz belli değil. 

Ünlü Teknoloji Girişimcisi Elon Musk'a Göre Bir Video Oyununda Yaşıyoruz

Elon Musk'ın Rüyası Gerçek Oluyor, Hyperloop İlk Testinde Başarılı Oldu

SpaceX Projesi Uzay Kostümleri İçin Manidar Tasarım

YORUMLAR