Elon Musk Robot Ejderha Üretecek

Elon Musk Cyborg Dragon

Güney Afrikalı teknoloji girişimcisi Elon Musk, yeni çılgın projesini duyurdu. Ünlü işadamı, cyborg dragon – robot ejderha üreteceğini söyledi.

Resmi Twitter adresi üzerinden açıklama yapan Elon Musk, robot ejderha için girişimlere başladığını aktardı.

Elon Musk robot ejderha

1971 yılında Güney Afrika’da doğan ve hayatının büyük bölümünü Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiren Elon Musk, üniversite yıllarında kurduğu PayPal isimli para aktarma sistemiyle adını duyurmuştu. 2002 yılında 1,5 milyar dolar karşılığında PayPal’ı satan Musk, buradan elde ettiği gelirle SpaceX ve Tesla gibi şirketlere yatırım yapmış, şirketlerin kazandığı başarıyla dünyanın en tanınan isimleri arasına girmişti. SpaceX ile uzay çalışmalarına, Tesla ile elektrikli arabalara odaklanan Musk, iki şirketinin yanı sıra farklı projelere kaynak ayırmaya devam ederek, çoğu kimsenin para yatırmaya cesaret edemeyeceği alanlara girmişti.

Çılgın işadamı, Twitter adresi üzerinden yaptığı yeni açıklamayla “Robot ejderha üretiyorum”  dedi ve yine herkesi şaşırtmayı başardı. Projeyle ilgili detayları paylaşmaktan kaçınan Musk, robot ejderha alanına yeterli ilginin gösterilmediğini söyleyerek, böyle bir adım attığını belirtti. Daha önce tanesi 500 dolar olan alev silahı geliştiren Elon Musk, 20 bin adet ürettiği silahı saatler içerisinde satarak, farklı projelerdeki başarısını bir kez daha bizlere göstermişti.