Elon Musk, Şekerleme Şirketi Kuracağını Açıkladı

Elon Musk, Şekerleme Şirketi Kuracağını Açıkladı

Tesla, SpaceX ve Boring Company gibi daha birçok şirketin kurucusu olan Elon Musk, bir sonraki yatırım hedefini, kişisel Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı.

Tesla'nın zarar üstüne zarar yaparak, tarihinin en kötü günlerini geçirdiği şu günlerde, Musk'tan çok ilginç bir çıkış geldi. Daha önce şapka ve alev silahı gibi ürünler çıkaran ve müthiş bir kazanç elde eden Güney Afrika asıllı iş adamı, bu sefer de şekerleme şirketi kuracağını açıkladı.

 

 

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bir şekerleme şirketi açacağım ve harika olacak" ifadelerini kullanan Musk, takipçilerinin kendisine inanmadığını düşünmüş olacak ki "Süper ciddiyim" şeklinde bir tweet daha attı.

21. yüzyılın en büyük dahileri arasında gösterilen Musk'ın, bu ilginç yatırım kararını neden aldığını henüz bilmiyoruz. Belki de uzay şirketi SpaceX ile Mars'ta kuracağı koloniye şeker göndermek istiyordur. Ya da elektrikli kamyonu Tesla Semi'yi satın alan kişilere promosyon olarak bir kutu şeker de gönderebilir. Kim bilir?

Yine de Musk'ın bu yatırımını hafife almamak gerekiyor. Zira Musk, yer altı tünelleri kazan şirketi Boring Company'e fon oluşturması için üretilen şapkalardan 1 milyon dolardan fazla gelir elde etmişti. Keza Boring Company imzası altında üretilen alev silahları da ünlü mucite 10 milyon dolar kazandırmıştı.

Tesla'nın kurucu CEO'su Elon Musk, şirketin içinde düştüğü finansal kriz nedeniyle, koltuğunu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Musk'ın geleceği, Haziran ayında gerçekleştirilecek toplantıda belli olacak.