Elon Musk Sürücüsüz Otomobil Kiralama Servisi Kurabilir

Elon Musk Sürücüsüz Otomobil Kiralama Servisi Kurabilir

Yıllardır otomotiv sektörünü korkutan adımlarıyla gündeme gelen Elon Musk, şimdi yeni bir projesiyle daha manşetlerde. Elon Musk sürücüsüz araba kiralama uygulamasını başlatmak için düğmeye bastı.

Kendine ait şirketlerinde uzay ve otomotiv endüstrisine dair projeler geliştiren Elon Musk, otomotiv sektörüne sürekli korku salıyor. Geliştirdiği teknolojilerle ulaşım anlayışına yeni soluk getirmeye çalışan Elon Musk, özellikle otomotiv sektörünü neredeyse tek başına kontrol ediyor. Otomotiv sektörüne yeni bir darbe daha vurmaya hazırlanan Elon Musk, sürücüsüz araba kiralama uygulamasını başlatmak için çalışmalara başladı. Çok daha uygun fiyatlara araba kiralama hizmeti sunacak yeni uygulama şu an mevcut araba kiralama hizmetlerini derinden etkileyebilir.

Elon Musk'ın en büyük hayallerinden birisi olan "Sürücüsüz Araba Kiralama Uygulaması" sonunda gerçeğe dönüşecek. Elon Musk'ın Master Plan adını verdiği bu projesi Tesla ile gerçeğe dönüşecek. Kendi başına hareket eden otomobiller yasal olarak izin aldığında araçlar Tesla'nın uygulaması sayesinde sahiplerine para kazandırabilecek. Arabalar kapı önünde dururken diğer kullanıcılarla paylaşılabilecek ve hem kiracı hemde sahip karlı çıkacak. Tesla'nın yeni uygulaması sayesinde otonom araçlar otoparklarda boşu boşuna beklemek yerine saatte 5-10 dolar arası parayı sahiplerine kazandırabilecek. Elbette bu hizmetten Tesla'da kendine düşen payı alacak.

Siz arabanızı böyle bir uygulama ile başkalarıyla paylaşmak ister misiniz?

Tesla'nın Otomatik Pilotu Bu Kez Hayat Kurtardı

İzmir'e Çevreci Ulaşım Geliyor, Elektrikli Otobüsler Yolda


YORUMLAR