Elon Musk'tan Lego Ev Projesi

Son yıllarda adından sıkça bahsettiren girişimcilerinden olan Elon Musk, yepyeni bir alana yönelmeyi hedefliyor. Ev yapımında kullanılan malzemeleri sil baştan yapmayı planlayan Musk, dev boyutta legolar ile inşaat sektörüne girmek istiyor.

Twitter adresinden yeni fikrini paylaşan ABDli girişimci, hem sağlam hem de ucuz maaliyetli lego üretecek. Bu üretim için yerin altından çıkardığı kayaları birleştirmeyi planlayan Musk, The Boring Company isimli şirketinden büyük ölçüde yardım alacak. Attığı bir tweet'te "Boring Company'nin yeni ürünleri yakında geliyor. Tünel kazılarından çıkan kayalardan yapılan, birbirine kenetlenen tuğlalar… Bunları gerçek boyutlarda binalar ve heykeller inşa etmek için kullanabileceksiniz." şeklinde bir açıklamada bulunan girişimci, bu legoların bir hayli sağlam olacağının güvencesini de veriyor.

Bu legoların ev yapma dışında farklı binaların yapımında da kullanılabileceğini dile getiren Elon Musk, bu konudaki ilk projesinin eski Mısır temasından oluşacağını söyledi. Ayrıca yalnızca bir gün içerisinde evin dış inşaatını tamamlayabileceğini iddia eden Musk, oluşturacağı legoların yapısını ise "Kalifornia sismik kaya standardına uygun, yani çok sağlam ancak bir uçak kanadı lonjeronu gibi ortası boşluklu. Bundan dolayı legolar ağır değil" şeklinde ifade etti.

Aynı zamanda üretilecek olan bu legolar sayesinde yeraltı kazılarında ortaya çıkan malzemenin de geri dönüşümü sağlanmış olacak. Bu lego projesi için Boring Company'e bağlı kalacak olan Musk'ın halihazırda Los Angeles ve Baltimore'da iki kısa tünel projesi yürüttüğünü de belirtmek gerekiyor.

YORUMLAR