Elon Musk'tan Son Dakika Türkiye Hamlesi!

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Global SatShow organizasyon şirketi tarafından Türkiye’ye davet edilmişti. Bu davete herhangi bir olumsuz cevap vermeyen Musk, herhangi bir aksilik çıkmaması halinde Türkiye’ye gelecekti. Ancak bugün gelen bir habere göre, Elon Musk ne yazık ki Türkiye’ye gelmeyecek. 

Bilim dünyasının önemli markalarından olan SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk, Türksat ve Cumhurbaşkanlığı’nın desteğiyle birlikte Global SatShow organizasyonuna çağrılmıştı. Bu daveti geri çevirmeyen ve ekibiyle beraber Türkiye’ye gelmeyi düşünen Elon Musk’tan bugün kötü bir haber geldi. 9-10 Kasım tarihlerinde yapılacak olan etkinliğe gelemeyeceğini bildiren Musk, programının bu tarihlerde çok yoğun olduğunu ifade etti.

Ayrıca ABD ile Türkiye arasında son günlerde yaşanan vize sıkıntısından dolayı işlerini aksatamayacağını söyleyen Musk’ın, Türkiye vizesi alması da bir hayli zor olacaktı.

Bunlara ek olarak Global SatShow Haliç Kongre Merkezi’nde 9-10 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Elon Musk’ı buraya çağırarak hem etkinliğin reklamını yapmak isteyen hem de etkinliğe ilgi çekmek isteyen organizasyon şirketi, etkinlik için başka birini davet eder mi, henüz bilinmiyor.

YORUMLAR