Elon Musk, Telefon Numarasını Yanlışlıkla Tweet Attı

Elon Musk, Telefon Numarasını Yanlışlıkla Tweet Attı

Tesla Motors, SpaceX ve Hyperloop One şirketlerinin sahibi Elon Musk, bir anlık dalgınlık yaşayarak telefon numarasını Twitter'daki 17 milyona yakın takipçisiyle paylaştı.

SpaceX ile uzayı, Tesla Motors ve Hyperloop One ile de dünyamızı dizayn etmeyi amaçlan Elon Musk, kuşkusuz dünya tarihinin görüp göreceği en gelecekçi ve yenilikçi insanlardan bir tanesi.

Ünlü mucit, genellikle hayata geçirdiği veya geçirmek istediği projelerle manşet oluyor. Ancak bu seferki gündem olma sebebi bambaşka. Musk, Facebook çatısı altında olan sanal gerçeklik şirketi Oculus'un teknoloji sorumlusu John Carmack'a Twitter'dan mesaj atmak istedi. Buraya kadar her şey normal gözüküyor. Ta ki Musk'ın söz konusu mesajı yanlışlıkla 16,7 milyon takipçiyle paylaşmasına kadar!

Musk'ın göndermek istediği mesajı önemli kılan nokta ise kazayla atılan tweette kişisel telefon numarasının yer alması. Tweet her ne kadar saniyeler içinde silinmişte olsa, internetin hızına yetişmek ne yazık ki mümkün değil. Hal böyle olunca birçok sosyal medya kullanıcısı bu fırsatı kaçırmadı ve tweetin ekran görüntüsünü aldı.

Ekran görüntüsünü alan isimlerden bir tanesi de Silikon Vadisi'nde sanal gerçeklik alanında çalışan bir mühendis olan Darshan Shankar oldu. Shankar, "Telefonunu açamadığım için özür dilerim" tweetini paylaştı.

Musk'ı Arayanlar Şaşkına Döndü

Bu fırsatı kaçırmayan CNBC muhabiri Michelle Castillo, Musk'ın yanlışlıkla paylaştığı telefon numarasını aradığında çok ilginç bir olayla karşılaştı. Musk'ın telefonunda zil sesi yerine PlayStation'un efsane oyunlarından "God of War"ın içinde yer alan sesli mesajlardan biri çalıyormuş. Söz konusu ses kaydı ise oyunun yaratıcısı David Jaffe'e ait.

Aşağıdaki videoda Musk'ın telefonunda çalan ses kaydını dinleyebilirsiniz:

Musk'ın telefonu çevrildiğinde de çalan bu ses kaydında, "Tanrılar sayesinde yapabildin. Bir şekilde yolunu buraya bana doğru bulabildin. Sana tebriklerimi ve saygımı iletiyorum" deniyor.

YORUMLAR