Elon Musk, Tesla'nın Yeni Aracı 'Model Y' Hakkında Müjde Verdi

Elon Musk, Tesla'nın Yeni Aracı 'Model Y' Hakkında Müjde Verdi

 

Otomotiv sektöründe kendine özgü bir karizmaya sahip olan Tesla'nın yeni modeli olan Tesla Model Y sonunda ortaya çıktı. Daha doğrusu Elon Musk, araç hakkında ilk ipuçlarını paylaştı.

Yakın bir gelecekte elektrikli bir kamyonet ve bundan daha farklı elektrikli araçlar ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlayan Tesla'nın, Model Y isimli bir araç üzerinde çalıştığı daha önce de haberlere konu olmuştu. Geçtiğimiz gün şirketin sahibi ve yöneticisi olan Elon Musk, yıllık olarak düzenlediği yatırımcı buluşmalarında Tesla Model Y modelini resmi olarak açıkladı. Musk, Tesla Model Y'nin diğer otomobillere göre çok daha büyük farklılıklara sahip olacağını ifade ettiği açıklamasında, Tesla Model Y'nin tasarımından bataryasına her şeyiyle yeni ve üstün bir araç olacağını da açıkladı. Musk, otomobilin 2019 yılında piyasada olacağını da fısıldadı.

Musk, yeni model Tesla Y'nin üretim planları hakkında çok detaya girmese de elektrikli kamyon proje çalışmalarının devam ediyor olması, bu otomobilin zaten 2019'dan önce piyasaya çıkmasının mümkün olmadığına işaret ediyor. Ancak fısıltılara göre Tesla Model Y'nin prototipleri 2018 yılında kendilerini göstermeye başlayabilir.

Tesla Logosunun Anlamı Açıklandı

Tesla Beklenmedik Bir Ürün Tanıtacak

YORUMLAR