Elon Musk Türkiye'ye Geliyor!

Elon Musk Türkiye'ye Geliyor!

Marvel evreninde Tony Stark varsa, gerçek dünyada da Elon Musk var! Paypal, Tesla Motors ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu ve fütürist projelerin mimarı Elon Musk, İstanbul'da düzenlenecek Global SatShow etkinliği kapsamında Türkiye'ye geliyor!

İnsanlığı kurtarmayı kendine görev edinen ve bu uğurda yüzyılın projelerini gerçekleştiren Elon Musk, özellikle Hyperloop ve Los Angeles Tunel gibi ulaşım projeleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Teknolojik projelerin yanı sıra sosyal sorumluluk anlamında da insanoğlu için güzel şeyler yapmaya kendini adayan Musk, Iron Man lakabını çoktan haketti bile.

Bununla birlikte Musk, yapay zekanın kontrolden çıkması halinde insanoğlunun dünyadaki varlığını bitireceğini söylüyor. Her fırsatta yapay zekanın tehlikelerine dikkat çeken Musk, Birleşmiş Milletler'e dahi bu konuda mektup gönderdi.

Yaptığı projelerle yüzyılın mucidi olarak görülen Elon Musk, 9-10 Kasım tarihlerinde Türkiye'de düzenlenecek Global SatShow etkinliğine katılım sağlayacak. Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek etkinlikte konuşmacılar arasında yer alması beklenen Elon Musk'un, uzmanlık alanı olan uzay konusuna değinmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı ve Turksat’ın işbirliği çerçevesinde düzenlenen Global SatShow etkinliğine katılması beklenen Musk, hem Türkiye hem de Amerika'nın karşılıklı olarak vize başvurularını askıya alması sorununu nasıl aşacağı henüz netlik kazanmadı. Öte yandan yetkililer, Musk'ın bu durumdan etkilenmemesi için çalışacaklarını ve özel bir izinle bu sorunun çözülebileceğini ifade etti.

Global SatShow etkinliğine katılım sağlamak istiyorsanız, kayıtlar için etkinliğin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR