Elon Musk: Uçan Arabalar İnsanların Kafasını Kesebilir

Elon Musk: Uçan Arabalar İnsanların Kafasını Kesebilir

Yapay zeka ve robotlarla ilgili sıra dışı teorileriyle tanınan Tesla, SpaceX ve The Boring Company gibi şirketlerin CEO’su Elon Musk, uçan arabaların insanların kafasını kesebileceğini söyledi.

Yeni nesil ulaşım sistemi Hyperloop ile seyahat deneyimini bambaşka bir boyuta taşımaya hazırlanan Musk, ses hızının yarısına erişmenin hayallerini kuruyor.

Yapay zekayla ilgili korku senaryolarıyla hepimizin içine kurt düşüren ünlü mucit, geleceğin en önemli teknolojilerinden birisi olarak gösterilen uçan arabalarla ilgili açıklamasıyla yine kafalarda soru işareti oluşturdu.

uçan arabalar

Hollywood’un popüler bilim kurgu malzemesiyle ilgili tuhaf bir komplo teorisi paylaşan Musk, uçan arabaların insanların bir giyotin gibi kafasını koparabileceğini söyledi. Uçan arabaların doğru şekilde kullanılmayacağını ve bunu çeşitli kazalara neden olacağını iddia eden Musk, araçların kaldırımda yürüyen insanların üzerine düşebileceğini belirtti.

İlginç çıkışlarına bir yenisini daha ekleyen ünlü girişimci, uçan arabaları kötüleyerek aslında kendi projesini parlatmak istiyor. The Boring Company ile Los Angeles Tüneli projesini hayata geçirmek isteyen Musk, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 kilometre hıza çıkartacak bir altyapı kurmanın hesaplarını yapıyor.

California şehri altında 2.5 kilometre boyunca uzanacak olan Tünel'in sondajı tüm hızıyla devam ediyor. Şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak bu projenin bir diğer amacı da şehirlerarası bağlantı tünelleri oluşturmak. 

Ünlü mucit, yüksek hızlı tren projesi Hyperloop için yapılan test yolunun yaklaşık 5 kilometrelik kısmının tamamlandığını söylemiş ve bu deneyimi yaşamak isteyen insanların yalnızca 1 dolar karşılığında Hyperloop gezilerine katılabileceğini açıklamıştı.