Elon Musk, Yeni Uzay Kıyafetlerini Tanıttı!

Elon Musk, Yeni Uzay Kıyafetlerini Tanıttı!

Elon Musk, kendi uzay modasını yaratmaya hazırlanıyor. Musk, Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile SpaceX astronotlarının uzayda giyeceği kıyafetleri takipçileri ile paylaştı. SpaceX mürettebatının giyeceği kıyafetlerin oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

Yaptığı projelerle geleceği tasarlayan Elon Musk, kişisel Instagram hesabı üzerinden paylaştığı uzay kıyafetlerinin fonksiyonel ve vakum basıncını ikiye katlayacak teknolojiye sahip olduğunu söyledi. Musk, kıyafetlerin tasarımında işlevsellik ile estetik arasında bir denge olduğunu da belirtiyor.


Hem güvenlik hem de estetik uyumu bir araya getiren SpaceX’in uzay kıyafetleri, diğer uzay kıyafetlerine göre oldukça iddialı. SpaceX mürettebatının kıyafetleri giydiği andan itibaren kendilerini bilim kurgu filminde hissedeceklerini söyleyebiliriz. Ancak astronotların bu kıyafetleri uzay yürüyüşleri için değil, Dragon Kapsülü’ne binerken giymesi bekleniyor.

Yakın bir zamanda NASA da Boeing Blue uzay kıyafetlerini tanıtmıştı. Ancak NASA’nın uzay kıyafetleri SpaceX mürettebatının giyecekleri kıyatlere nazaran oldukça hacimli görünüyor. Bunun yanında SpaceX tasarımı kadar şık olmadığını da belirtmeliyiz. 

Boeing Blue uzay kıyafetlerini aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

Musk, önümüzdeki günlerde uzay modası ile ilgili çok daha fazla bilgiyi paylaşacağını da söyledi. Şirket, 2018 yılında uzaya yolculuklarına başlamayı hedefliyor.

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Mars'a koloni için aşılması gereken sorunları açıklamıştı. Musk, 10 yıl içinde 200 bin dolar karşılığında insanları Mars’a göndereceğini ve bu gezegende koloni kurmak istediğini açıklamıştı. Mars’ta bir yerleşim yeri kurmak için ‘Gezegenlerarası Taşıma Sistemi’ kurulması gerektiğini söyleyen Elon Musk, bu plan kapsamında Mars’a uzay araçları için tesisler yapılması gerektiğini belirtmişti.

SpaceX Projesi Uzay Kostümleri İçin Manidar Tasarım

SpaceX Bir İlki Daha Başardı!

SpaceX, Mars'a Yolculuk Yapmamızı Sağlayacak Konsept Sistemini Tanıttı

YORUMLAR