Elon Musk Zaman Yolcusu mu? Hakkındaki İddialara Cevap Verdi

Sosyal medyada son günlerin en çok konuşulan konularının başında Elon Musk zaman yolcusu mu? sorusu geliyordu.

elon musk zaman yolcusu

Sosyal medyada son günlerin en çok konuşulan konularının başında Elon Musk zaman yolcusu mu? sorusu geliyordu. Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma bir askerin fotoğrafının Elon Musk ile benzediğini iddia eden sosyal medya kullanıcıları, ünlü işadamını zaman yolcusu olmakla suçladılar.

Son günlerde ABD'li Twitter kullanıcılarının en çok konuştuğu konuların başında Elon Musk ve zaman yolcuğu geliyordu. Birinci Dünya Savaşı zamanlarından kalma bir fotoğraftaki askerin Elon Musk ile olan olağanüstü benzerliği, bütün tartışmanın alevlenmesine sebep olmuştu. 

New York Post'tan Melkorka Licea'nın haberine göre komplo teorisyenleri, Musk'ın zaman yolcusu olduğunu ve başarısının sırrının da zamanda yolculuk edebilmesinden kaynaklı olduğunu iddia etti. Raymond Collishaw isimli bir pilota ait olduğu öğrenilen fotoğrafla ilgili yorumda bulunan bir sosyal medya kullanıcısı, Musk'a "1914 yılında neden Kanada'daydın, adın neden Raymon Collishaw'dı ve neden savaş uçağı pilotuydun?" sorunu yöneltti.

Kullanıcının yaptığı bu yorum binlerce beğeni alırken, sonrasında konuya farklı kullanıcılar da dahil oldu. Komplo teorisi günden güne büyürken, konuyla ilgili Elon Musk da açıklama yaptı. Ünlü işadamı, yapılan geyiğe ortak oldu.

Kendisine yöneltilen soruyu yanıtlayan Elon Musk ise, "Kendimi ifşa ediyorum: Aslında ben 3 bin yaşında bir vampirim. Yüzyıllardır bu sahte kimlikler üzerinden sınanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yeterli bir açıklama olmasına rağmen Musk'ın konuya dahil olmasının ardından tartışmalar "Elon Musk uzaylı mı?" tarafında döndü. Eski Twitter yöneticisi Dick Costolo da Musk hakkında 2017 yılında "Elon, zaman yolculuğunun gerçek olduğunu kanıtlayabilir, çünkü bir günde bizden daha fazla saati var gibi duruyor, veya kendisi gelecekten" ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR