Elon Musk'tan 'İpek Gibi' Sürüş Sözü

Elon Musk'tan 'İpek Gibi' Sürüş Sözü

Geçtiğimiz Pazar günü gece yarsı Twitter'a Elon Musk'tan bir ileti düştü. Bu kez, Tesla CEO'su, yeni geliştirilen "otomatik pilotun" ikinci sürümünün bitmek tükenmek bilmeyen özellikleri ile ilgili bir bildiri paylaştı.

Musk'a göre, yeni yazılım Tesla araçlarına "gelecek ay" konuşlandırılacak ve araçların yeni kontrol algoritması eskisinden daha yumuşak bir yolculuk sunacak. Musk'ın iddiasına göre; yeni yazılım, birinci nesil (HW1) otomobillerin "yeterli sensör ve bilgi işlem gücüne" sahip olmamasından dolayı, ikinci nesil (HW2) Tesla otomobillerde kullanılacak. Aslına bakılacak olursa, HW1 araçlarının daha yeni modellere kıyasla daha fazla özelliği var, bu nedenle de HW2 hala geliştirilmeye devam ediyor. Musk iletisinde, yeni sistem bitiğinde çok daha güçlü olacağına söz veriyor.

Mart ayının sonlarında Tesla, Autosteer (otmatik sürüş) hız sınırını artırarak 90 mil / saat'e yükseltmişti. Ancak, bazı kullanıcılar, bu özelliğin araçları oldukça sarstığından şikayetçi olmuşlardı. Bu şikayetleri dikkate alan Musk güven telkin etmeyen durumu daha Yeni olan "daha güvenli" ve "süper yumuşak" bir algoritmayla değiştireceğinin müjdesini verdi.

Elon Musk Destekli OpenAI, Robotlara Taklit Etme Yeteneği Aşıladı

Elon Musk'ın Tesla Otomobilleri Minecraft'ta Cirit Atıyor

YORUMLAR