Elon Musk'ın Şirketi Yeni Tünelini Kazmaya Başlıyor

Elon Musk'ın Şirketi Yeni Tünelini Kazmaya Başlıyor

Yazın başında ilk fiili icraatına başlayan Elon Musk’ın The Boring Company adlı tünel şirketi, Kaliforniya eyaletine bağlı Hawthorne şehrinde yeni bir tünele başlamak için gerekli tüm izinleri aldı. Tünel kazma çalışmalarında SpaceX şirketi de arazi desteği verecek.

Hawthorne şehrinde 3.2 km uzunluğunda ve 13.4 metre derinliğinde kazılacak tünel, şehirde SpaceX merkez binası haricinde hiçbir özel mülkün içinde bulunmayacak. Yalnızca halka açık yolların altından geçecek olan tünel, şehrin kararı gereğince sonradan tekrar betonla doldurulabilir. Tünel her şeyin sonunda betonla kapatılmış olsa bile, Boring Company bir şekilde kendini ispat etmiş olacak.

SpaceX yetkilisi Brett Horton yeni tünele başlanmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, tünel çalışmalarının şehir sakinlerini asla rahatsız etmeyeceğini ve yerin 13 metre altında gerçekleşen tünel çalışmalarını kimsenin görmeyeceğini ve duymayacağını ifade etti. Ayrıca şirket, yüzeyde herhangi bir deformasyon olması durumunda çalışmaları derhal sonlandıracağını belirtti. Bunun için yüzeyde sürekli ölçümler yapılacak.

Elon Musk, Projesi Kapsamında Yer Altına İlk Arabayı İndirdi

Elon Musk, Yeni Uzay Kıyafetlerini Tanıttı!

YORUMLAR