Emekli Maaşı Hesap ve Sorgulamalarınızı İnternet'ten Yapın

Emekli Maaşı Hesap ve Sorgulamalarınızı İnternet'ten Yapın

Emekli maaşı sorgulama ve hesaplama işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor. Sırada beklemeden tüm işlemlerinizi internet üzerinden bitirebilirsiniz. İşte detayları.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) internet üzerinde hizmete açmış olduğu çevrimiçi hizmetleri aracılığı ile emekliler maaş hesaplamalarını kuyruklarda beklemeden internet üzerinden yapabiliyorlar. SGK’nın resmi web sitesi içerisindeki çevrimiçi hizmetler kategorisinden erişim sağlanabilen E-SGM uygulaması, zahmetsiz bir şekilde emekli maaşı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme imkanı sunuyor. Üstelik dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi çevrimiçi hizmet ekranı olan E-SGM uygulaması üzerinden emekli maaşının sorgulanması şifresiz olarak da yapılabiliyor.

E-SGM uygulamasında emekli vatandaşlardan istenen kimlik bilgilerinin siteye girilmesi. E-SGM uygulaması üzerinde emekli maaşı sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için giriş ekranında "T.C. kimlik numarası", "il", "doğum yılı" ve "cilt numarası" bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor.

Sıra beklemeden işlemlerini tamamlamak isteyen emekli vatandaşların kullanabileceği linkler şunlar:

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

İnternetin İlk Göz Ağrısı '.com' Uzantısı 30 Yaşına Bastı

YORUMLAR