En Baba VR Cihazı

En Baba VR Cihazı

Oculus Rift'in çıkış tarihinin yaklaşmasıyla birlikte gün be gün VR cihazlar için yeni haberler çıkıyor. Bir baba ise VR cihazlara farklı bir bakış açısı getirerek, kızına harika birkaç dakika yaşatıyor.

VR cihazların çalışma mantığının altında gerçek ve sanalın bir araya gelmesi yatıyor. Yani siz VR başlıkları kafanıza geçirdiğinizde, gerçeğinden ayırt edemediğiniz sanallıkla karşılaşıyorsunuz. Çeşitli hareket algılama özellikleriyle birlikte, bu algılar daha da gerçekçi oluyor. 

Yüksek fiyatlarına rağmen herkesin dört gözle beklediği HTC Vive, Oculus Rift ve PlaystationVR gibi cihazlar, bunlar arasında en üst seviyede sayılabilirler; ama aşağıda yer alan videoda yer alan baba, bunların bir tık üstüne çıkmış diyebiliriz.

VR deneyimini kızına yaşatmak isteyen Hong Konglu Newman Kong isimli bir baba; bir kask, bisiklet ve kas gücüyle işi halletmiş. Kızını ekranın önüne geçiren ve elleriyle ekrandaki görüntüden alınablecek tepkileri tekrarlayan baba, ygerçek bir VR deneyimi ortaya koymuş. O eğlenceli videoyu ise hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

İyi seyirler!

İlk Oculus Rift Elden Teslim Edildi

10 Dakikada 15 Bin HTC Vive Satıldı!

Yeni Playstation VR Oyunları Tanıtıldı

YORUMLAR