En Güvenli Android Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp Oldu

En Güvenli Android Mesajlaşma Uygulaması WhatsApp Oldu

Akıllı telefonlarımız üzerinde kullandığımız en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp'ın Android versiyonu güncellenerek yeni şifreleme özelliği eklendi. Bu güncelleme ile birlikte Whatsapp, Android platformunun en güvenilir mesajlaşma uygulaması oldu diyebilirim.

End to end şifreleme olarak geçen bu yeni gelişmiş güvenlik özelliği sayesinde artık Whatsapp üzerinde gönderidğiniz mesajların şifreleri Whatsapp'ın kendisi tarafından bile çözülemiyor. Böylelikle tüm gönderdiğiniz mesajlar tamamen güvende olup sadece gönderdiğiniz kişi tarafından okunuyor.

Şu an için sadece Android uygulamasına gelen gelişmiş güvenlik özelliği kısa süre içerisinde uygulamanın iOS versiyonuna da gelecek. Open Whisper Systems ile partnerlik yaparak bu özelliği uygulamaya ekleyen Whatsapp'ı zaten kullanıyorduk fakat artık çok daha güvenli olarak kullanabiliriz. OWS'nin CEO'su Moxie Marlinspike yaptığı açıklamada sistemin çalışması için gerekli kodların yazılmasının 6 ay sürdüğünü dile getirdi.

Whatsapp ile aynı işleve sahip farklı uygulamalar üzerinde de end to end şifreleme özelliği bulunuyordu. Fakat yeni geliştirilen özellik ile bunlar arasındaki en güvenlisi Whatsapp oldu.

Mesajlaşma, grup mesajlaşma, sesli mesaj, fotoğraf, video, link ve konum paylaşımı gibi işlemler yapmamızı sağlayan Whatsapp uygulamasını henüz kullanmıyorsanız aşağıdaki bağlantılara tıklayarak hemen indirebilirsiniz.

WhatsApp'a Mavi Tik Özelliğini Kapatma Seçeneği Eklendi

YORUMLAR