En Güvenli ve Reklamsız Sosyal Ağ Ello'nun iOS Uygulaması Yayınlandı

En Güvenli ve Reklamsız Sosyal Ağ Ello'nun iOS Uygulaması Yayınlandı

Ello sosyal ağı geçtiğimiz sene oldukça ses getirecek bir şekilde yayınlanmıştı ve kullanıcıların üzerinden para kazanmayı hedefleyen diğer sosyal ağların aksine herhangi bir şekilde bu yola girmeyeceğini kesinlikle belirtmişti. Reklamsız olan, kullanıcıyı bir ürün gibi görmeyen ve gizlilik ayarlarının oldukça detaylı bir şekilde düzenlenebildiği Ello, bu süreçte yeterli diyebileceğimiz miktarda bir kullanıcı kitlesi edinmeyi başardı.

Tabii ki bu başarı iPhone ve iPad cihazlar için yayınlanan Ello mobil uygulamasını da beraberinde getirdi. Uygulamayı kullanarak temel olarak bilgisayar başında yapabileceğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Bunlar arasında yazı, resim veya video paylaşmaktan tutun da dostlarınızın paylaşımlarına yorum yapmak, beğenmek ya da yeniden paylaşmak gibi onlarca farklı seçenek yer alıyor.

Fakat uygulamanın tek özelliği de bu değil. Herhangi bir şekilde reklam barındırmayan, gelecekte de reklam olmayacağını garanti eden, herhangi bir şekilde içerik sansüründe bulunmayan ve paylaşımlarınızı tüm arkadaşlarınızın kesinlikle göreceğini iddia eden Ello yönetimi, şimdilik bu konuda sözünü tutmuş gibi görünüyor. Facebook’un nasıl işlediği bilinmeyen algoritması ve kullanıcıları yönlendirmeye çalışan yapısının aksine tüm hakimiyetin Ello kullanırken kullanıcıda olduğunu söyleyebilirim.

Ello’da sunulan gizlilik seçeneklerinin de kullanıcılara çok geniş imkanlar sunuyor olması, kimin neyi görüp göremeyeceği üzerinde büyük bir kontrolünüz olmasını sağlıyor. Her ne kadar diğer sosyal ağlar bu konuda son senelerde kendilerini geliştirmiş olsalar da hala çoğu kullanıcının gizlilik ayarlarının yeterince detaylı olmaması nedeniyle şikayetlerinin olduğu biliniyor.

Ello’yu indirmek ve güvenli bir sosyal medya deneyimi elde edebilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Minions Paradise, Bu Yazın En Renkli Mobil Oyunu Olacak

YORUMLAR