En Hızlı İnternet Samsung Galaxy S9'da Olacak

En Hızlı İnternet Samsung Galaxy S9'da Olacak

Samsung yeni nesil akıllı telefonlarının performansını artırmak konusunda yoğun çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar sadece akıllı telefonların kendi hızlarını artırmaya yönelik değil, internet bağlantı hızları konusunda da büyük geliştirmeler yapılıyor.

Samsung, Galaxy S9 akıllı telefonunda kullanacağı yeni nesil Exynos chipsetlerinde (yongasetleri) yeni versiyon LTE modemler kullanacak. Bu modemler 6CA teknolojisini desteklediği için 1.2Gbps'ye kadar indirme hızlarına ulaşabilecekler. 6CA teknolojisi ise birden fazla LTE bağlantısı anlamına gelen bir teknoloji olarak biliniyor.

Örneğin Galaxy S8'in Exynos 9 chipseti 5CA teknolojisine destek veriyordu ve Gbps bağlantı hızlarına çıkabilen ilk akıllı telefon olmuştu. S9'un bu yeni teknoloji sayesinde S8'e göre %20 oranında daha hızlı internet bağlantısı sağlayacağı belirtiliyor. Fakat tabi ki bu bağlantı hızları için Samsung'un çalışmaları tek başına yeterli olmuyor. İşin diğer ucunda servis sağlayıcılarının da 6CA teknolojisine destek vermesi gerekiyor. Samsung bu yeni modemli chipsetlerini bu yılın sonunda üretmeyi planlıyor.

Samsung Galaxy S9'un Ekranına Ait Detaylar Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 8'in Basın Görüntüleri Sızdırıldı

YORUMLAR