En İnce Samsung, Galaxy A8 Onay Aldı ve Satışa Hazır

En İnce Samsung,  Galaxy A8 Onay Aldı ve Satışa Hazır

Samsung’un, daha önce TENNA sitesinin görsellerini paylaştığı Galaxy A8 modeli yeni akıllı cihazı, Amerika’da FCC’den onay aldı. Biz Tamindir olarak bu haberi Samsung Galaxy A8, TENAA Kayıtlarında Ortaya Çıktı başlığı altında yayınlamıştık. Samsung, Galaxy A3, Galaxy A5 ve Galaxy A7 ile yakalamaya çalıştığı başarıyı çok yeterli bulmamış olacak ki, şimdi de incecik bir “A8” serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

FCC’den onay alan Galaxy A8, 158 × 76,77 × 5,94 mm boyutlarında ve 142 gram ağırlığında. Kısaca Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en ince akılı cihaz. k Galaxy A8, Snapdragon 615 işlemci ve 2 GB RAM ile raflara yerleşecek. İnce A8, 5.7 inç boyutunda AMOLED Full HD ekran, 16 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kameraya ve 3050mAh bataryaya sahip. Samsung Galaxy A8’in kamerası cihazın kasasında bir çıkıntı yapmıyor. Tamamen kasaya gömülü olduğu da dikkati çekiyor. Samsung Galaxy A8 parmak izi okuma sensörünü de sahip.

Samsung Galaxy A8'in Türkiye'de de satılması bekleniyor, ancak fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok. 

FCC nedir?

FCC, Elektronik cihazların Amerika Birleşik Devletleri yasalarında tanımlanan elektromanyetik uyumluluğu ile ilgili bir sertifika ve logo olarak tanımlanabilir. FCC onayı almak için ürünün mutlaka ABD’de üretiliyor olması gerekmiyor, ancak ABD pazarına girmesi için bu onayı alması şart koşuluyor.

Samsung Galaxy A8 Türkiye'ye Gelebilir, İşte Yeni Detaylar

Samsung Orta Sınıf Telefonlara Gaz Verdi: İşte İncecik Galaxy A8

YORUMLAR