En İyi CS:GO Takımları İstanbul'a Geliyor

BLAST Pro Series İstanbul

Counter-Strike: Global Offensive sahnesinin en iyi takımlarını bir araya getiren BLAST, yeni turnuvasını Türkiye'de yapacağını açıklamıştı. Bugün BLAST Pro Series İstanbul'a katılacak takımlar belli oldu. 

Bugüne kadar düzenlediği üst seviye turnuvalarla adından söz ettirmeyi başaran BLAST, son olarak Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da görkemli bir CS:GO turnuvası düzenlemiş ve milyonlarca kişiye ulaşmayı başarmıştı. Kopenhag’da düzenlenen turnuvanın ardından İstanbul’a ziyaret düzenleyen BLAST yetkilileri, birkaç farkı mekanı gezerek bilgi almışlar ve Türkiye’de CS:GO oynayanları heyecanlandırmışlardı.

Küçük gezinin ardından 2 Şubat tarihinde sürpriz bir açıklama yapan yetkililer, BLAST Pro Series İstanbul etkinliğini duyurmuşlardı. BLAST Pro Series İstanbul Etkinlik Direktörü Bettina Kuperman yaptığı açıklamada: ''BLAST Pro Series'in İstanbul'da düzenlenecek olmasından dolayı oldukça heyecanlıyız. İstanbul'daki seyirciler için ilginç bir tecrübe olacak. Blast Pro Series İstanbul'un düzenleyeceğimiz seriler için öncü etkinlik olmasını hedefliyoruz. Eğlence ve heyecan dolu bu hafta sonuna, tüm seyircileri davet ediyoruz.'' ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye için oldukça heyecan verici bu açıklamanın ardından bugün BLAST Pro Series İstanbul’a katılacak olan takımlar belli oldu. Yapılan resmi açıklamayla birlikte 22-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvaya katılacak takımlar şöyle sıralandı:

  • SK Gaming
  • NiP
  • FaZe Clan
  • Astralis
  • Cloud9
  • Space Soldiers

250 bin dolarlık ödül havuzu ile Ülker Spor Arena'da düzenlenecek olan turnuvaya, HLTV tarafından yapılan en iyi CS:GO takımları sıralamasının ilk sırasında yer alan FaZe Clan, ikinci sırasında yer alan Cloud9, yedinci sırasında yer alan Astralis'in katılacağının açıklanması heyecan yarattı. Bu takımların yanı sıra yıllarca birincilik koltuğunda kalan SK Gaming ve NiP gibi iki güçlü takım ile haliazırda en iyi takımlar sıralamasının 12. sırasında yer alan ve Türkiye'yi temsil edecek olan Space Soldiers'ın listeyi tamamlaması, muhteşem bir organizasyon oluşmasının önünü açtı. Biz son olarak Space Soldiers'a başarılar dilerken, siz de bir önceki organizasyonda neler olmuş, hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz: 

YORUMLAR