En İyi Oyun Ödülü Adayları Belli Oldu

En İyi Oyun Ödülü Adayları Belli Oldu

Spike TV tarafından her sene düzenlenen Vide Game Awards (VGA-Video Oyun Ödülleri) için bu senenin en iyi oyun adayları açıklandı.

Oyuncuların çoğu tarafından oyun ödülleri konusunda en büyük otorite olarak görülen VGA, her sene farklı dallarda çeşitli oyunlara ödüller veriyor. Televizyon, film ve oyun dünyasının ünlü isimlerini konuk eden VGA, bu seneki kategorileri için de oyun adaylarını açıkladı. Açıklanan kategoriler arasında, oyuncular tarafından en çok merak edilen Yılın En İyi Oyunu kategorisi için adaylar şu şekilde:

Assassin's Creed 3

Dishonored

Journey

Mass Effect 3

The Walking Dead

Bu seneki oyunlar arasında, aday olması ile herkesi şaşırtan oyunlardan ikisi Journey ve The Walking Dead oldu. Her ne kadar kalitesi yüksek iki yapım olsalar da rakiplerine göre daha düşük bütçeli yapımlar olmalarından dolayı şansları daha az görülüyor. 

Bunun dışında Yılın En İyi Oyun adayları arasına giremeyerek herkesi şaşırtan oyun Max Payne 3 oldu. Yılın En İyi Aksiyon Oyunu kategorisinde kendine yer bulan Max Payne 3, VGA 2012 jürisi için en iyi oyun payesine layık görülmedi.

Kategorilerin geri kalan kısmına bakmak; en iyi oyun ve diğer kategoriler için oy kullanmak istiyorsanız. Spike'in sitesinden oyunları değerlendirebilirsiniz.

YORUMLAR