En Pahalı iPhone Hangi Ülkede Satılıyor Dersiniz?

En Pahalı iPhone Hangi Ülkede Satılıyor Dersiniz?

"Türkiye" diye hemen ezbere cevap vermeyin. En pahalı iPhone 6 fiyatları listesinde Türkiye ilk onda olsa bile birinci 5 ülke arasında bile değil.

iPhone 6 Türkiye’de Apple Mağazalarında 2749 TL başlangıç fiyat etiketiyle satışta olmasına karşın bazı alışveriş sitelerinde indirimle 2.199 TL'ye kadar düşebiliyor; bu da yaklaşık olarak 758 dolar ediyor. Bu fiyatıyla Türkiye aşağıdaki listede değerlendirmeye girmemiş olsa da 6’ıncı sıraya oturuyor. Statista’nın yaptığı araştırma da Türkiye neden yok bilmiyoruz ancak oynak fiyat politikası bunun bir sebebi olabilir. iPhone 6 piyasası ülkemizde çok istikrarlı olmadığından değerlendirmeye tabii tutulmamış gibi görünüyor. Ya da bir Ortadoğu ülkesi olarak da değerlendirilmiş olabiliriz. 

Diğer yandan güncel sıralama da en başta Brezilya’nın hemen ardından da Endonezya’nın geliyor olması sürpriz değil. Her iki ülkenin de ekonomik durumu göz önüne alındığında aşağıdaki fiyatlara şaşırmamak gerekiyor.

En Pahalı iPhone Satan Ülkeler

Avrupa’da en pahalı iPhone İsveç’te satılırken Asya’da Endonezya’nın ardından Hindistan’ın geldiğini görüyoruz. İtalya’nın hemen ardından gelmesi gereken Türkiye olacakken belki Danimarka’nın geliyor olması da şaşırtıcı değil. Kuzey Avrupa ülkeleri iPhone’a oldukça pahalıya ulaşabiliyorlar. 

En Ucuz iPhone Nereden Alınır?

YORUMLAR