En Popüler Yonga Seti Snapdragon 410

En Popüler Yonga Seti Snapdragon 410

Android işletim sistemli akıllı telefonların popüler yonga seti Snapdragon, bazı raporlara göre 2017 yılının ikinci döneminde en popüler yonga seti olabilir. Hatta Snapdragon'un 410 işlemcisi listenin ilk sırasında yer alırken, arkasından kendisini MediaTek takip ediyor. Ayrıca raporda, RAM konusunda da bir grafiğe yer verilmiş.

Web trafik analiz şirketi DeviceAtlas tarafından hazırlanan rapor, şaşırtıcı bir tabloyu önümüze koyuyor. Orta segment telefonlarda kullanılan Snapdragon 410 favori olarak gösterilirken, MediaTek'in ise ikinci sırada yer aldığını fark ediyoruz. Genellikle Amerika ve Avrupa kıtasında Snapdragon yoğun olarak kullanılıyorken, MediaTek ise daha çok gelişmeye açık pazarlarda boy gösteriyor. (Hindistan, Güney Afrika)

GPU pazarında grafiğin pek değiştiğini söyleyemiyoruz. Gelişmiş pazarlar, çoğunlukla iPhone modellerinde kullanılan PowerVR grafik ünitelerini kullanıyor. Rusya, Polonya ve Güney Afrika gibi pazarlarda ise Mali GPU'ları yüzde 25 ila 40 arasında değerlere sahip.

RAM konusunda ise, herkesi şaşırtan bir tablo karşımıza geliyor. 6GB, 4GB gibi belleğe sahip telefonlar yaygınlaşmasına rağmen, sadece 500 MB bellekli cihazlar Kolombiya, Brezilya ve Arjantin'de hala popüler.

 

Google Pixel 2, Snapdragon 836 Kullanmayacak!

Samsung Galaxy S9, Snapdragon 845 Yonga Setiyle Gelebilir

YORUMLAR