Enes Batur, Altın Kelebek Ödülü'nün Geri Alınması Hakkında Konuştu

Kısa bir süre önce En İyi Youtuber olarak seçilip Altın Kelebek Ödülü alan ünlü YouTube fenomeni Enes Batur dikkatleri üzerine toplamıştı.

Enes Batur ödül kazandıktan sonra bu ödülüm geri alınması, YouTube fenomeninin daha da ön plana çıkmasını sağlamıştı. Ödül geri alındıktan sonra HaberTürk TV'de Oylum Talu tarafından sunulan "Burası Haftasonu" programına davet edilen Enes Batur, ödülünün geri alınması hakkında kendi ağzından açıklama yaparak soruları cevapladı.

Enes Batur'un Altın Kelebek Ödülü Neden Geri Alınmıştı?

Önümüzdeki süreçte kendi hayatını anlatan filmi gösterime girecek Enes Batur'un YouTube kanalı, Altın Kelebek ile ödüllendirildikten sonra incelemeye alınmış, kanalında çocuklara kötü örnek olabilecek görüntüler içeren videolar yer aldığı açıklanmıştı. Enes Batur, bu olayın ardından kısa bir süre sessiz kalmıştı. Fakat YouTube fenomeni katıldığı televizyon programında kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi.

İşte Enes Batur'un Açıklamaları

Yukarıdaki videonun 16 dakika 20. saniyesinden sonra başlayan bölümde Enes Batur'a Altın Kelebek Ödülü ile ilgili sorular sorulmaya başlanıyor. Enes Batur'un açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde:

- Canları sağolsun, bana bu ödülü oylarıyla destek veren, hergün beni izleyip, seven ailem kazandırmıştı. Yani, bu ödül benim demedim hiçbir zaman. O yüzden de sadece benim elimden almış olmadılar ama, bu bizim için her zaman bir zafer olarak kalacak.

- Çok yanlış bir algı yaratmaya çalışıyorlar, neden olduğunu bilmiyorum... Ben öyle bir şey yapmadım (çocuk istismarını destekleyen nitelikte videolar çektiği iddiasına ithafen). Geçmişteki videolarımda birazcık ağır konuşuyordum, ve internette o kadar fazla kötü şey var ki, şu anda halen kötü içerikli videolar çeken ve bulunduran çok fazla kanal var ama ben 1,5 senedir buna dikkat ediyorum, her zaman iyi örnek olmaya çalışıyorum, asla kötü şeylere teşvik etmemeye çalışıyorum.

- Siz binlerce güzel birşey koyarsınız ama sizin tek kötü şeyinizi alırlar ve bu kötü, bu kötü, bu kötü derler. Ama benim o kadar çok iyi yönüm var ki, kendim söylemiyorum, iyi yönlendirmeye çalıştığım şey var ki, neden geçmişte, 1,5 sene önce yaptığım hataları (ki ben bu videoları da kaldırdım) ama, yani...

- Oylum Talu: Ne oldu şimdi, Altın Kelebek'i geri mi göndereceksin?

Enes Batur: Yo, evimde sehpanın üstünde duruyor, ben alır almaz evimde, benim küçük bir tane sehpam var, İzmir'den bir arkadaşım hediye getirmişti, Saat Kulesi, onu koyduğum, bir tane de Lise 2'de bir Oscar Ödülü vardı, yılın en iyi arkadaşı gibisinden, onun yanına koymuştum, orada duruyordu, hala duruyordur.

Peki siz Enes Batur'un bu açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum bölümümüzde görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR