Engelliler, Şehit Yakınları ve Gazilere Yüzde 25 İndirim Müjdesi!

Engelliler, Şehit Yakınları ve Gazilere Yüzde 25 İndirim Müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yılbaşından itibaren engelliler, şehit yakınları ve gazilere haberleşme hizmetlerinde yüzde 25 indirim uygulanacağını müjdeledi.

Anadolu Ajansı’nın (AA) haberine göre, yeni düzenlemeyle birlikte engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile gazilerin elektronik haberleşme hizmetlerinden yüzde 25 ek indirimle faydalanabileceğini belirten Turhan, uygulamanın 1 Ocak 2019 tarihinde resmen başlayacağını ifade etti.

cahit turhan

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, işitme ve konuşma engelli abonelerin elektronik haberleşme hizmetleriyle ilgili işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmeleri amacıyla operatörlerin çağrı merkezlerinden görüntülü ve yazılı hizmet alacaklarını açıkladı. 

Söz konusu kullanıcılara işaret dili bilen bir tercüman aracılığıyla çağrı merkezlerinde hizmet verileceğini söyleyen Turhan, görüntülü çağrı merkezi uygulamasının Mart 2019’da başlayacağını dile getirdi.

"Operatörlere, erişilebilirlik özelliği taşıyan bayilere ilişkin konum, iletişim bilgileri ve hangi erişilebilirlik özelliklerini taşıdıklarına ilişkin bilgileri de internet sitelerinde yayımlaması zorunluluğu getirdik" diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, engelli abonelerin çağrı merkezi aramalarında da öncelikli hizmet alabilmesini sağladıklarını kaydetti.