Epic Games Store'un Sıradaki Ücretsiz Oyunu Duyuruldu

What Remains of the Edith Finch Epic Games Store

Epic Games Store, kullanıcılara ücretsiz oyunlar verilmeye devam ediliyor. Subnautica ve Super Meat Boy sonrasında verilecek ücretsiz oyun kesinlik kazandı.Yapılan açıklamayla, What Remains of Edith Finch, önümüzdeki hafta ücretsiz olarak indirilebileceği belirtildi.

Oyun dünyasının ağır toplarından olan Epic Games, geçtiğimiz aralık ayı içerisinde yaptığı sürpriz çıkış ile Epic Games Store adı altında kendi çevrimiçi oyun satış mağazasını açtığını duyurmuştu. Steam, PlayStation Store, Microsoft Store, Nintendo eShop, GOG, Electronic Arts, Activision Blizzard, Ubisoft gibi diğer çevrimiçi oyun satış mağazalarına rakip olmayı amaçlayan Amerikan menşeli yayıncının mağazası, halihazırda PC ve Mac için faaliyete geçmişti. 

Henüz yeteri kadar zengin bir içerik sunuluyor olmasa da Epic Games Store üzerinde Hades, Ashen, Hello Neighbor: Hide and Seek, Darksiders III, Journey ve World War Z gibi yapımların yer aldığını görülmüştü. Bunlara ek olarak, Epic Games tarafından yapılan açıklamayla, iki haftada bir, bir oyun ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacağı duyurulmuştu. PlayStation Plus ve Xbox Live Gold gibi ücretli abonelik gerekmeksizin verilen ücretsiz oyunlardan ilki, Subnautica olmuştu. Halihazırda Super Meat Boy da 10 Ocak 2019 tarihine kadar Epic Games Store mağazasından ücretsiz olarak indirilebilir durumdayken, sıradaki oyunun da What Remains of Edith Finch ise sıradaki ücretsiz olacağı duyuruldu.

25 Ocak 2019 tarihine kadar ücretsiz olarak indirilebilecek olan What Remains of Edith Finch, 2017 yılının nisan ayında PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulmuştu. Giant Sparrow tarafından geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanan oyun, aynı Everybody's Gone to the Rapture ve Dear Esther gibi bir yürüme simülasyonu olarak karşımıza çıkmıştı. Hikayesi ise Finch ailesinden geriye kalan tek bireyin, Edith Finch karakterinin etrafında dönüyor. Hikayeye göre, varlığına inanılan bir lanet yüzünden ailedeki her bir birey, olağan dışı şekillerde ölüyorlar. Ana karakterimiz Edith ise, annesinin de ölümünden sonra, Washington eyaletindeki yıllar önce terk edilmiş olan aile evine dönüş yapıyor ve evi araştırmaya başlıyor. Senaryo boyunca da aile bireylerine ait odaları teker teker gezerek, hem onlar hakkında birçok bilgi ediniyor, hem de nasıl öldüklerini öğreniyoruz. Oldukça duygu yüklü bir senaryosu olan What Remains of Edith Finch, 2017 yılının British Academy Games Award şovunda En İyi Oyun, aynı sene düzenlenen The Games Awards ve geçtiğimiz senenin Game Developers Choice Awards şovlarında En İyi Hikaye Anlatımı ödüllerini kazanmıştı.

Ücretsiz oyunu almak için ise hemen aşağıdaki indir tuşuna basarak Epic Games uygulamasını indirebilir ve bir hesap açtıktan sonra ücretsiz oyunlara göz atabilirsiniz.