Epic Games'ten Fortnite Oyuncularına Müjdeli Haber

Fortnite Sunucu

Son zamanların en popüler oyunlarının başında gelen Fortnite, geçtiğimiz günlerde yaşadığı talihsiz sunucu sıkıntısının ardından oyuncularını mutlu edecek bir haberle geri döndü.

PlayerUnknown’s Battleground’un inanılmaz başarısının ardından Epic Games, Fortnite’a Battle Royale modu eklemişti. Ücretsiz olarak oynanabilen oyun, Battle Royale modundan sonra milyonlarca oyuncuyu kendine çekmiş ve en çok oynanan yapımlar arasına girmişti.

Çok sevilmesine rağmen 12 Nisan yani dün itibarıyla sunucularda sıkıntı yaşayan Fortnite, bir süreliğine kapalı kalmıştı. Birçok oyuncunun Fortnite’a giriş yapamamasıyla sonuçlanan sunucu hatasını düzeltmek için harekete geçen Epic Games, kısa süre içerisinde sunucuları aktif hale getirmişti.

Bugün resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayan oyun stüdyosu, yaşananlardan dolayı bütün Fortnite oyuncularından özür dilediğini duyurdu. Beklenmedik bir hata sebebiyle sunucuların çöktüğünü ve oyuna giriş yapılamadığını aktaran Epic, bir daha benzer bir sıkıntının yaşanmaması için çabaladıklarını söyledikten sonra müjdeli haberi verdi.

Oyuncuların hafta sonu boyunca mağazada yer alan Black Bling hediyelerini alabilecekleri, Save the World oyuncularının ise Troll Stah Llama hediyesini hesaplarında göreceklerinin altını çizdi. Bununla da kalmayan şirket, Battle Royale oyuncularına Battle Stars vereceklerini, Save the World için ise sezonluk altın göndereceklerini belirtti.