Epic Games, The Division 2'yi Valve'in Elinden Kaptı

Tom Clancy's The Division ile dünya genelinde büyük bir etki yaratan Massive Entertainment ve UbisoftTom Clancy's The Division 2 ile geri dönecekler. Mart ayında çıkması beklenen oyun için bugün sürpriz bir duyuru yapıldı. Tom Clancy's The Division 2'nin PC versiyonu, Epic Games Store üzerinden satılacak.

E3 2018 fuarında ilk detaylarına kavuştuğumuz Tom Clancy's The Division 2 için geri sayım devam ediyor. İlk oyunun yedi ay sonrasında geçecek olan ikinci oyunda, Washington D.C. dolaylarında olacağız. PlayStation 4, PC ve Xbox One için 15 Mart 2019 tarihinde satışa sunulacak olan oyunun çıkış zamanı yaklaşırken, Ubisoft ve Epic Games sürpriz bir ortaklık anlaşması duyurusu yaptılar. Bu ortaklık anlaşması duyurusuyla, devam oyununun PC versiyonunun, Uplay ile Epic Games Store mağazaları üzerinden satılacağı resmiyet kazanmış oldu. Eğer kapalı beta testine katılımda bulunmak istiyorsanız, bugünden itibaren oyunun herhangi bir sürümünü Epic Games Store mağazası üzerinden ön-sipariş ile alabilirsiniz. Bununla birlikte, oyunun çıkışı sonrasında da Tom Clancy's The Division 2'yi Uplay veya Epic Games Store mağazaları üzerinden satın alabilmeniz mümkün olacak.

Ayrıca yapılan bu iş birliği kapsamında her iki oyun mağazasının çevrimiçi ortamda birbiriyle entegre olarak çalışabilmesi sağlanacak. Bu sayede oluşturulacak olan ekosistem ile birlikte oyuncular çok daha sosyal bir oyun ortamı sunulmuş olacak.

Tom Clancy's The Division 2, Uplay haricinde Epic Games Store mağazası üzerinden de satışa sunulacak ilk ve son oyun olmayacakmış gibi görünüyor. Öyle ki bu ortaklık anlaşması, sıradaki seçili Ubisoft oyunlarını da kapsayacak. Şimdilik bu oyunların hangileri olacağıyla ilgili bir bilgi yok ama Epic Games tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, önümüzdeki sene içerisinde merak edilen bilgiler paylaşılacak.

Amerikan menşeli yayıncı Epic Games, çevrimiçi mağazası ile başta Steam olmak üzere popüler birçok çevrimiçi mağazaya rakip olma konusunda iddialı olduğunu göstermişti. İlk olarak Skybound Games ve şimdi de Fransız yayıncı Ubisoft ile yapılan anlaşma ile ne kadar gerçekçi olduğunu yavaş yavaş gösteriyor. Bu da gelecekte daha nicelerini göreceğimizin habercisi olabilir.