Ergenlik Çağındaki Gençler iPhone Tercih Ediyor

Ergen iPhone Yüzde

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük yatırım bankalarından Piper Jaffray, gençlerin alışveriş tercihlerine dair yaptığı anketin sonuçları paylaştı. Ankette gençlerin yüzde 84'lük kısmının iPhone kullandığı bilgisine ulaşıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli eyaletlerinde, 6,000'den fazla ergenlik çağındaki gence ulaşan banka, onlara satın alma alışkanlıklarına dair sorular yönetti. Yıl içerisinde iki kere benzer anketleri farklı gruplara uygulayan  yatırım bankası, bu sefer ergenlik çağındaki gençlere ulaşmayı seçti. Yaşlarının ortalaması 16,4 olan 6,000 gence paralarını nasıl harcadıklarını, hangi markaları satın aldıklarını ve hangi markaları daha çok sevdiklerini soran Piper Jaffray, elde ettiği sonuçları herkesle paylaştı.

Bir önceki yıl yine benzer yaş grubundaki gençlerle anket yapan yatırım bankası, gençlerin yüzde 82’lik kısmının iPhone tercih ettiği bilgisine ulaşmıştı. Yeni anketle birlikte iPhone’un kullanım oranının arttığı görülürken, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan ve ergenlik çağında olan gençlerin yüzde 84’lük bölümünün iPhone kullandığı verisi elde edildi.

Z Kuşağı denilen yaş grubunun ezici çoğunlukla Apple ve iPhone tercih ettiği görülürken, Apple’ın satışlarının düştüğü şu günlerde gençlerin iPhone yöneliyor olması, beklentinin dışında bir detay olarak karşımıza çıktı.

 

YORUMLAR