Ertelenen Age of Empires: Definitive Edition'ın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bir döneme damgasını vuran, strateji oyunu türünde devrim yaratarak milyonlarca oyuncunun beğenisini kazanan Age of Empires'ın günümüz teknolojisiyle uyumlu bir şekilde geri döneceği geçtiğimiz yaz aylarında düzenlenen Gamescom 2017'de ortaya çıkmıştı.

Age of Empires, 90'lı yılların 2. yarısında çıkan bir oyun olduğu için dönemin kare formatlı monitörleri için tasarlanmıştı. Hem oyun düşük çözünürlükte çalışıyordu, hem de günümüz monitörlerinde çalışırken görüntüde deformasyon oluşuyordu. Geniş ekran monitörlerde Age of Empires oynamak tatmin edici bir his yaratmıyordu. İşte bu nedenlerden ötürü Microsoft, Age of Empires: Definitive Edition adlı yenilenmiş Age of Empires sürümünü duyurmuştu.

4K çözünürlük desteğiyle gelecek Age of Empires: Definitive Edition, Xbox Live üzerinden online karşılaşmalar yapmamıza da izin verecekti. İlk aşamada oyunun geride bıraktığımız Ekim ayında çıkış yapacağı duyurulmuştu; fakat oyun son anda ertelenerek belirtilmeyen bir tarihte çıkış yapacağı açıklanmıştı. Nihayet yeni Age of Empires: Definitive Edition çıkış tarihi kesinleşti. Age of Empires: Definitive Edition'ı 20 Şubat tarihinde oynayabileceğiz.

Age of Empires: Definitive Edition'ın çıkış tarihinin açıklanmasının yanısıra oyun için bir beta düzenleneceği de duyuruluyor. 29 Ocak'ta başlayacak beta için 25 Ocak'a kadar başvuru alınacak. Betaya başvurmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Age of Empires: Definitive Edition, orkestra ile kaydedilmiş yüksek kaliteli müziklere, geliştirilmiş senaryo moduna ve bir bölüm editörüne de sahip olacak. Windows 10 üzerinde oynanabilecek oyun 57 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı, ön sipariş vermek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR