Ertuğrul Bomba İmha Robotunda Son Teslimatlar Gerçekleştirildi

Ertuğrul Bomba İmha Robotunda Son Teslimatlar Gerçekleştirildi

ASELSAN tarafından geliştirilen yerli ve milli bomba imha robotu “Ertuğrul” Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hizmetine sunuldu.

Savunma sanayinin parlayan yıldızı ASELSAN, geliştirdiği üstün teknolojik özellikli ürünlerle Türk güvenlik güçlerinin envanterini zenginleştirmeye devam ediyor. 

Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) tarafından yapılan açıklamada, ASELSAN tarafından geliştirilen ve üretilen 'Ertuğrul Bomba İmha Robotu' projesinde son teslimatların da gerçekleştirildiği belirtildi. SSB, toplamda 100 adet Ertuğrul robotunun hedeflenenden daha kısa bir süre içinde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslim edildiğini bildirdi.

 

 

İki kişi tarafından taşınabilen ve yüksek hareket kabiliyetine sahip olan Ertuğrul Bomba İmha Robotu,  kablosuz veya kablolu kullanılabilen iletişim ve video aktarım sistemi ile el yapımı patlayıcıların zorlu koşullar altında, güvenli bir mesafeden etkisiz hale getirilmesini sağlıyor. 

Su sızdırmaz araç platformu ve flipper sistemi ile karlı çamurlu yollarda, merdivenlerde ve zorlu çevre koşullarında rahatlıkla kullanılabilen Ertuğrul, 4 saat çalışma süresi ile sınıfının en gelişmiş bomba imha robotlarından bir tanesi konumunda. 

Bununla birlikte kontrol konsolunda yer alan 3 boyutlu robot görüntüsü ile robot görüş alanında olmadığı zamanlarda bile robotun tüm hareketleri izlenebiliyor.