Eşinden Boşandı, Polisi Binlerce Kez Aradı! Pes Dedirten Olay!

Gün geçmiyor ki; sadece güzel ülkemizde yaşanabilecek bir olayla karşılaşmayalım. İstanbul’da 55 yaşındaki bir vatandaş, 1 yıl boyunca 155 Polis İmdat Çağrı Merkezi’ini binlerce kez aradı. Pes dedirten olayın detayları haberimizde.

Acil durumlarda aranması gereken telefon numaraları (Ambulans, Jandarma, Polis, İtfaiye, Orman Yangın, AFAD gibi) hepimiz çocukluğumuzdan ezberliyor, bu yerlerin sadece önemli olaylar yaşandığında aranması gerektiği, boşa meşgul edilmemesi gerektiği de sürekli olarak tekrarlıyor ancak tüm uyarılara rağmen ülkenin dört bir yanında ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. İstanbul Bayrampaşa’da son yaşanan olay pes dedirtecek cinsten.

İstanbul Bayrampaşa’da ikamet eden Şeref C. adlı şahıs, polisi bir yıl boyunca gereksiz aramalarla meşgul etti. 1 sene boyunca 155 Polis İmdat Çağrı Merkezi’ni tam 45.210 kez arayan şahıs, personel moral ve motivasyonunu gereksiz konuşmalarla meşgul ettiği gerekçisiyle Muharebe Elektronik Şube Müdürlüğü’ne ihbar edildi. Raporda ilgili şahsın 15.05.2017 - 15.05.2018 arasında çok sayıda arama yaptığı, hiçbirinin ihbar olmadığı ortaya çıktı.

Kamu kurum faaliyetini engellediği gerekçisiyle şahsa dava açıldı ve 5 yıla kadar hapsi istendi. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan şahsın eşinden ayrıldıktan sonra kendini alkole verdiği, psikolojik bunalıma girdiği, konuşacak kimsesi olmadığından dolayı Polis ihbar hattını aradığı öğrenildi. Çok pişman olduğunu, hatanın bir daha tekrarlanmayacağını söyleyen  Şeref C.’nin davası ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.