Eşinin Kendisini Aldattığını Google Haritalar'da Gördü

Google Street View aldatma

Peru’nun başkenti Lima’da gitmek istediği köprüye ulaşan en kestirme yolu arayan bir kişi, hiç beklemediği bir sahneyle karşılaştı. Köprüye giden yollara bakan adam, karısının tanımadığı biriyle oldukça yakın görüntülerini fark etti. Sonrasındaysa olanlar oldu…

Google Street View aldatma 1

Google Maps, bir süre önce neredeyse bütün büyük şehirlerde kameralar bağlı arabalar dolaştırarak, şehirlerin görüntülerini elde etmişti. Sonrasında bunu Google Street View olarak kullanıcıların hizmetine sunan teknoloji şirketi, olmadık hikayelerin ortaya çıkmasına da sebep olmuştu. Çalınan eşyalarını bulanlardan, kameraya hareket çekenlere kadar akla hayale gelmeyecek olaylarla karşılaşan Google, bu sefer de aldatılan bir adamın aldatıldığını öğrenmesini sağladı.

Lima’da gitmek istediği köprüye kestirme arayan bir adam, hayatının şokunu yaşadı. Google Street View ile yollarda gezinirken, bir bankta oturan ve samimi pozlar veren bir çifti gören adam, sonrasında banktaki kadını bir yerden tanıdığını fark etti. Çifte yaklaşmasının ardından kadının karısı olduğunu anlayan ismi belirsiz adam, durumu mahkemeye taşıdı.

Google’da gördüğü görüntülerden sonra eşinin kendini aldattığını anlayan adam, soluğu mahkemede aldı. Boşanma davasını Google Street View görüntüleriyle kazanan ve eşinden ayrılan adamın hikayesiyse bugün neredeyse dünyanın her yerinde haberlere konu oldu.