Eski Apple Çalışanı iOS için Daha Kullanışlı Bir Kilit Ekranı Tasarladı

Eski Apple Çalışanı iOS için Daha Kullanışlı Bir Kilit Ekranı Tasarladı

Apple'ın uzun süredir köklü ya da büyük bir değişiklik yapmadığı kilit ekranı için eski bir Apple çalışanı yeniden bir tasarım yaparak daha kullanışlı olabileceğini iOS kullanıcılarına gösterdi. Oldukça sade bir kilit ekranına sahip olan iOS, iPhone ve iPad kullanıcılarına saat, tarih, bildirimler ve kamera gibi özelliklere kolay erişim imkanı sunuyor.

iPhone ve iPad kullanıcılarından da gelen talepler üzerine Apple'ın iOS kilit ekranı üzerinde yakın zamanda bir değişiklik yapabileceği internette gezen haberler arasında fakat Apple tarafından bu konu ile ilgili hiçbir resmi açıklama yapılmadı.

Apple'ın eski çalışanlarından bir tanesi olan Louie Mantia ise iOS için çok daha kullanışlı bir kilit ekranı tasarlayarak Dribbblew hesabı üzerinden yayınladı. Daha önce iTunes tasarım ekibinde çalışan Mantia, konuya yatkınlığı olduğu için oldukça profesyonel bir iş çıkarmış diyebilirim. Mantia'nın tasarladığı iOS kilit ekranını aşağıda görebilirsiniz.

Mantia'nın yeniden tasarladığı iOS kilit ekranı daha kompakt bir tasarıma sahip olduğu gibi normalde çok fazla bildirim alan kullanıcılar için işleri karıştıran ve zorlaştıran standart kilit ekranı yerine daha derli toplu bir ekran geldiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bildirim gelen uygulamalara yine kilit ekranı üzerinden erişim sağlamak mümkün. Bunun dışında hava durumu bilgilerine de kilit ekranı üzerinden erişmenizi sağlayan yeni tasarım Apple'ın resmi bir işi dğeil. Bu nedenle gelecekte iOS kilit ekranı değişse bile bu tasarımın kullanılıp kullanılmayağı hakkında konuşmak yanlış fakat pek çok iOS kullanıcısının bu kilit ekranı hakkında olumlu görüşler belirttiğini de söylemek gerekiyor.

Siz olsaydınız nasıl bir iOS kilit ekranı tasarlardınız?

Apple'ın Elektrikli Arabasının Bittiği ve Teste Hazır Olduğu Bir E-postayla Ortaya Çıktı

YORUMLAR