Eski Dost Winamp'ın Geri Döneceği Tarih Kesinleşti

Winamp 2019

Bir zamanlar herkesin yılmadan kullandığı müzik dinleme uygulaması Winamp için müjdeli bir haber daha geldi. Ortaya çıkan yeni haberde, uygulamanın birçok yeni özellikle birlikte 2019 yılında Android ve iOS işletim sistemi için piyasaya sürüleceği iddia edildi.

21 yıl önce yayınlanan ve çok uzun süre en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan Winamp, çeşitli başka müzik dinleme servislerinin yaygınlaşmasıyla popülerliğini yitirmişti. Buna rağmen 2014 yılında Radionomy, Winamp’in isim haklarını AOL’den satın almış ve uygulamayı hayatta tutmaya kararlı olduklarını duyurmuştu.

2015 yılında çıkan ve Winamp'ı Özlediniz Mi? El Değiştiren Efsane Kısa Bir Süre Sonra Yenilenerek Karşımıza Çıkabilir başlığıyla sizlere aktardığımız haberlerde uygulamanın geri dönmek üzere olduğu söylenmeye başlamış, yaklaşık 1 ay önce Winamp’in geri döneceği iddiaları ortaya çıkmıştı. Hatta Winamp 5.8’in beta sürümüne dair kimi detaylar dahi ortaya çıkmaya başlamıştı.

Winamp 2019’da geri dönüyor

Uygulamayı satın alan Radionomy’nin CEO’su Alexandre Saboundjian, “Gelecek yıl tamamen yeni bir Winamp versiyonunu yayınlayacağız. Winamp’ın mirasıyla ama daha eksiksiz bir müzik dinleme deneyimi sunacağız. Evinizde bulunan MP3’leri açmanın yanı sıra bulut sunucudan müzikleri çekebilen, radyo dinlenebilen, podcast’lere ulaşabilen ve çalma listeleri oluşturulabilen bir uygulama yapacağız” açıklamasını yaptı.

CEO’nun verdiği müjdeyle uygulamanın önümüzdeki yıl çıkacağı kesinleşirken, Winamp’in Android ve iOS için çıkmasının muhtemel olduğu söylendi. Halihazırda yayında olan Winamp iOS sürümünün yenileceği kaydedilirken, Winamp 6 isimli yeni sürümün Windows platformu için de piyasaya sürüleceği belirtildi.

YORUMLAR