Eski HTC Yetkilileri Bilgi Sızdırmaktan Gözaltına Alındı

Eski HTC Yetkilileri Bilgi Sızdırmaktan Gözaltına Alındı

HTC'nin ürettiği akıllı telefonlar her ne kadar piyasadaki rakiplerinden geride olmasa da şirket ya ekonomik sıkıntılar ya da skandallar ile anılmaya devam ediyor. Bu defa da beş işten ayrılan HTC yetkilisinin şirket ticari bilgilerini başka şirketlere sızdırdığına dair suçlamalar nedeniyle tutuklandığı ortaya çıktı. Yakalananlar arasında şirketin tasarım ekibinden üst düzey yetkililer de yer almakta.

HTC'den ayrıldıktan sonra kendi mobil dizayn şirketlerini kurma yönünde adım atan bu grubun, henüz piyasaya sürülmemiş HTC yazılımlarına ait kodları da çaldıkları da iddia ediliyor ve HTC One Max'te varolacak olan bu yazılımların diğer kişilere de gösterdildiği belirtiliyor.

Şirketin sahip olduğu gizlilik protokolleri neticesinde her bir çalışanın HTC'ye ait ticari bilgileri en yüksek derecede gizlilik ve etik ile saklaması gerektiğine dair bir açıklama yapan şirket, yasal olarak tamamlanması gereken tüm prosedürleri sürdüreceğini de belirtti. Ayrıca varolan tasarım ekiplerinin HTC ürünlerini geliştirmek için yeterli olduğu ve iş akışında bir sıkıntı olmayacağı da aktarılıyor.

LG, yeni tabletini duyurdu

YORUMLAR