Eski Kız Arkadaşına Hakaret Mesajı Atan Adama Benzersiz Ceza

Eski Kız Arkadaşına Hakaret Mesajı Atan Adama Emsal Ceza!

Hawaii'de bir savcı, eşi benzeri görülmemiş bir karara imza attı. Eski kız arkadaşına 144 adet 'edepsiz' mesaj gönderen adam, savcının verdiği karar gereği yazdığı kaba mesaj sayısı kadar iltifat mesajı yazacak.

Hawaii'de görev yapan savcı Rhonda Loo, emsal niteliğinde bir karar verdi. Savcı Loo, Young'un, kız arkadaşına yazmış olduğu olumsuz mesajlara karşılık, 144 adet iltifat içeren mesaj yazmasına hükmetti.

Savcı Judge Rhonda Loo, mahkeme salonunda Young'a "Mesaj yollamaktan vazgeçmen için parmaklarını mı kesmeli yoksa telefonunu mu elinden almalı doğrusu bilmiyorum" dedi.

Loo, genç adama telefondan uzak durması gerektiğini söylerken, "Umarım eski kız arkadaşın numarasını değiştirir. Ona söylemiş olduğun her edepsiz kelimeye karşılık, iyi bir şey söyeyeceksin. Aynı kelimeyi tekrar etmek yok" dedi.

Eski kız arkadaşıyla iletişim kurma yasağını ihlal ettiği için almış olduğu 157 günlük hapis cezasını tamamlamış olan Young, pişmanlığını dile getirdi. İltifat içeren mesajların tamamını yazmak için kendisine 144 gün mühlet verilen Young'a ayrıca 2.400 dolar para cezası ve 200 saat kamu hizmeti görevi verildi.

Savcının emsal nitleliğinde kararı umarız Young'ı biraz olsun akıllandırmıştır. 

YORUMLAR