Eski Siri Takımı, Yeni ve Daha İyi Bir Dijital Asistan İçin Konuştu

Eski Siri Takımı, Yeni ve Daha İyi Bir Dijital Asistan İçin Konuştu

Hepimizin de bildiği gibi Google, Microsoft ve Apple gibi ünlü firmaların akıllı telefonlar için kendilerine ait dijtal asistanları var. Peki ya sonradan bu kulvara dahil olmak isteyen firmalar için ne demeli? Viv Labs bunlardan sadece bir tanesi ve bu konuda bir hayli umutlular.

Viv Labs adlı bu şirket, aslında Siri'yi daha önce yapan insanlardan oluşuyor. Dijital asistan konusuna yeni bir bakış açısı getireceklerini söyleyen Viv Labs, Siri ve Cortana gibi ünlü dijital asistanları da geride bırakacaklarına inanıyor. Peki bunu nasıl mı yapacaklar? Viv Labs'ın kurucularından Dag Kittlaus, Wired'a şu şekilde konuştu; "Google'a 'Buranın nüfusu kaç?' diye sorabilirsiniz, ve bunu gösteren bir grafik ile karşılaşırsınız. Ama Google'a 'Abraham Lincoln'ün doğduğu şehrin popülasyonu ne kadar?' diye soramazsınız.

Bu şekilde kendine güveni olan yapımcıları görmek tabii ki de güzel. Fakat dediklerini yapmak için çok farklı şeylere imza atmaları gerekiyor. Tamamen akıllı ve kendi yapay zekasını kullanabilen bir dijital asistan yaratmak isteyen Viv Labs ekibi için detayları takip etmeye devam edeceğiz.

Siz hangi dijital asistanı tercih ederdiniz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Siri Çok Yakında Daha Akıllı Olacak

YORUMLAR