Eskişehir'de Pokémon Arayanlara Su ve Çay Ücretsiz

Eskişehir'de Pokémon Arayanlara Su ve Çay Ücretsiz

Niantic tarafından geliştirilen Pokémon GO, bütün ülkelerin ana gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Oyunun popüleritesine kayıtsız kalmayan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Pokémon avlayanlara ücretsiz su ve çay dağıtıyor. 

İlk oyunu 1996 yılında piyasaya sürülen Pokémon, büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmış ve ardından anime olarak televizyon ekranlarına boy göstermişti. Özellikle animesi birçok ülkede en çok izlenen programlardan bir tanesi olmayı başarmıştı. Pokémon Red and Green ardından çıkan 16 farklı oyunla birlikte Nintendo konsollarının ve oyunculuğun değişmez isimlerinden olmayı başaran Pokémon, yakın zaman önce çıkan mobil oyunu Pokémon GO ile fırtınalar estirmeye devam ediyor.

iOS ve Android platformu üzerinden oynanabilen Pokémon GO, GPS tabanlı bir oyun. Oyunda gerçekten sokağa çıkmanız ve kilometrelerce yürümeniz gerekiyor. Eskişehir'de ise Tepebaşı İlçe Belediyesi, Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamayla Pokémon arayanlara ücretsiz çay ve su dağıtacaklarını açıkladı. "Belediye, dijital oyunseverleri dışarı çıkmaya, gezmeye ve sosyalleşmeye çağıran "Pokemon Go" oyunuyla ilgili Twitter'dan #PokemonGo hastagiyle duyuru yaparak gençlere çağrıda bulundu. Twitter aracılığıyla duyuruyu takip eden oyunseverler, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi'ne gelerek, ücretsiz su ve çay ikramından yararlandı."

Pokemon Go Hesapları Türkiye'ye Açıldıktan Sonra Banlanacak Mı?

Pokémon GO Mobil Oyun Listelerini ve Rekorları Altüst Etti

Pokémon GO Oyun İzinleri Telefonunuzu Ele Geçiriyor İddiası

YORUMLAR